Uljaan mölkkykauden 2019 aikana olemme pelanneet värikkääseen lajihistoriaan mm. seuraavat tapahtumat...
Yleisen urheilukäytännön mukaan tuloksiin kirjataan vain joukkueen kotipaikka, ei välttämättä kaikkien pelaajien kotipaikkaa.

SYSMÄLÄINEN LAHESSA 25.6.
Kotona Kisapuistossa.
1) PUUKÄSI, Lahti
Jukka Reinamo/Jake Ropponen 
2) REIKÄLEIPÄ, Lahti 
Pili Kirves/Topi Vihervaara
3) EURON JYYSTÖ, Lahti 
Joonas Soini/Ilkka Henrik Horttanainen 
4) TEHO, Lahti 
Jaana Mälkönen/Juhis Mälkönen 
5) TAPPARA BAARI, Lahti 
Jouko Kallio/Harri Helminen 
6) TEHO II, Lahti 
Teppo Muhonen/Ato Niemi
7) DURA, Lahti 
Seppo Koivikko/Irwin Salmensuo
8) OHRASET, Lahti 
Keke Anttila/Tili Kemppi 
9) LTP NUORISO, Lahti 
Mika Köttö/Petri Kollin 
10) PAKKA, Lahti 
Rame Rantanen/Marku Hänninen 
11) YKK TAIKURIT, Lahti 
Taikuri Salonen/Marko Salonen
12) NAHKEET NAPPULAT
Jaska Räsänen/Makkara Vinni 
Kisassa nähtiin yhteenä 18 sysmäläistä, eli 13 pisteen arvoista väriyhdistelmä kaato,
Sysmäläisestä palkittiin Sysmän Leipä Oy:n hapanruisleivän !
Kisan järjestu LTP, ylileipurina Esa "Hiiva" Koponen.

SYTTYMÄTTÖMÄT KOKKOTULET MEMORIAL 23.6.
Pikku-Vesku, Lahti.
Mukana 11 heittäjää, kaikille 11-12 erä. That´s all, and very good feeling....

HAASTEOTTELU 19.6.
Kisapuisto Lahti. Superi, nelurit,trippelit, duppelit.
Liitomölkkyklubi: Mooses Myllylä, Erppa Eronen, Juhis Mälkönen, kapteeni Irwin Salmensuo, Jake Ropponen, Harry Asp, Lissu Kylliö, Aija Hyttinen, Benkku Penkari, Risto Niemi, Pili Kirves ja Seppo Koivikko.
YHTEENSÄ 20 sarjapistettä:
Muu maailma: Tero Nikki, Esa Koponen, Taistolentäjä Pellikka, Jaana Mälkönen, Bonanza Lallukka, kapteeni Tili Kemppi, Pasi Tervala, Kari Järvinen, Tiina Saavalainen, Tipi Tuomola, Marko Raisio ja Juha Moisio.
YHTEENSÄ 8 sarjapistettä.
Kisan organisoi MK Lahti.

DEUTSCHE MÖLKKY MEISTERSCHAFT - DMM 15.-16.6.
Erlange.
1) MT SUOMI, Lahti 
Timo Hiltunen/Pauli Kirves/Marko Lusi/Tiina Saavalainen/Kirsi Kirves/Ilkka Horttanainen
2) SILDADIPPI, Lahti 
Matti Lehtonen/Jani Laakkonen/Antton Soini/Jaakko Räsänen
3) STAR WARS. Lahti 
Jouni Väisänen/Soile Makkonen/Maxi Makkonen/Antti Makkonen/Arska Kittelä/Pauliina Kainulainen
4) MÖLKKY PARTYSAANIT, kv.yhdistelmäjoukkue 
Suvi Soini/Antti Soini/Andreas/Johannes
5) NELJÄ ÄSSÄÄ, Lahti 
Sari Kivimäki/Jaana Mälkönen/JJ Lahto/Juhis Mälkönen
Mukana oli 80 joukkuetta.
Kisan järjesti NPV.

HYVINKÄÄ OPEN 15.6. 
Sveitsin kentällä.
1) HMS FUGE, Helsinki 
Late Terävä/Jukka Reinamo
2) MUSKETEERS I
3) KÖMÖ-03, Köyliö 
Kari Kauramaa/
4) FIPA TEAM 68, Hyvinkää
Kisailun järjesti FiPa.

TUL 100-v.TURNAUS 15.6.
Ruskeasuo, Helsinki
1) WOODI, Lahti 
Aarre Salmensuo/Jake Ropponen/Timo Kemppi
2) HMS TRAVELLING MÖLKKY, Helsinki 
Daniel Boman/Sami Boman/Marko Rojo
3) KÖMÖ03, Köyliö 
Jouko Juhola/Jarmo Kulmala/Tapani Ketola
4) HARJAVALLAN HAKA, Harjavalta 
Jarmo Rautiainen/Tauno Toukola/Juha Karvonen.
Järjesti TUL:n Satakunnan piiri.

SENIORIT 12.6.
Kisapuiston senioriheittojen kaikille avoin kesäkilpailu.
NAISET
1) Aija Hyttinen 
2) Liisa Kylliö 
3) Ulla Heinonen 
4) Anja Koivikko 
Mukana oli 10 pelaajaa.
MIEHET
1) Auvo Rahkola
2) Seppo "St1" Halmi 
3) Risto Niemi 
4) Tommi Jantunen 
Mukana oli 17 pelaajaa.
Kisan organisoivat Kortteliliigan mölkkyjaoston puuhapetet Benkku Penkari ja Irwin Salmensuo.

SM-SINGELI 8.6.
Sika Areena, Mahlu.
Mukana 65 heittäjää.
1) Ilkka Henrik Horttanainen, Hollola
2) Pauli Kirves, Lahti 
3) Miika Toukola, Jyväskylä
4) Kari Kauramaa, Köyliö 
5) Kari Järvinen, Heinola 
6) Joni Eväkoski, Kotka 
7) Timo Hiltunen, Lahti 
8) Jari Haasiatarha, Hollola 
9) Timo Kemppi, Lahti 
10) Matti Mikkola, Asikkala 
11) Vellu Halmila, Mahlu 
12) Jake Ropponen, Lahti 
13) Tiina Saavalainen, Lahti 
14) Esko Valtamäki, Mahlu 
15) Harry Asp, Lahti 
16) Paavo Kujala, Mahlu
Järjestelyistä vastasi Mahlun Mölkkääjät.

BONANZA 30.5.
Kisapuisto, Lahti.
Erikoispakalla ;
    2
 10-1
9-11-9
 12-12
70 pisteeseen, pitkiä heittoja hakien, puuskittaisen tuulen lisätessä vaikeuskerrointa.
1) TEHOTON, Lahti 
Timo Hiltunen/Teppo Muhonen 
2) WOOD PUB, Lahti 
Harry Asp/Jake Ropponen 
3) KAUKOPARTIO, Lahti 
Rame Rantanen/Pili Kirves
4) MAGNUM, Lahti 
Irwin Salmensuo/Tili Kemppi 
5) BONANZA, Kansas City 
Bonanza Lallukka/Auvo "James" Rahkola
6) TEAM ROMO, Lahti 
Liisa Kylliö/Hannu Penkari 
7) TEHO, Lahti 
Sari Kivimäki/Jaana Mälkönen 
8) MUORIN KARHU, Lahti 
Katja Rajanummi/Petteri Rajanummi 
9) NAHKEAT NAPPULAT, Lahti 
Jaska Räsänen/Juha Teivainen 
10) RUUTIUKOT, Lahti 
Erkki Salmela/Petri Ahtola
11) TASKUMATIT, Lahti 
Maski Lehtonen/Ato Niemi 
12) YKK TAIKURIT, Lahti 
Seppo Koivikko/Taikuri Salonen 
13) OPAO, Lahti 
Aaro Ollikainen/Olli Pitkälä 
14) TAPPARA BAARI, Lahti
Harri Helminen/Jouko Kallio
15) VTR, Lahti 
Marko Raisio/Papa Moisio 
16) AIRISTO, Lahti 
Aija Hyttinen/Risto Niemi
Ei liitomölkkypinssisuorituksia.
Reilun 5 tunnin kisan järjesti MK Lahti ry.

NICE MÖLKKY 29.5.
Kisapuisto, Lahti.
1) LIME. Lahti 
Liisa Kylliö/Merja Kylliö 
2) POKKA PITÄÄ, Lahti 
Tiina Saavalainen/Aija Hyttinen 
3) AVOKAADOT, Hollola 
Anniina Oksanen/Inka Oksanen
4) APA, Iitti 
Paula Haapaniemi/Anna Kalliola
5) MISS PINK LADYT, Lahti 
Sari Kivimäki/Jaana Mälkönen 
6) HILDA JA HULDA, Lahti 
Sirpa Salo/Riitta Kuorikoski
7) MENU, Lahti 
Mervi Leskinen/Anu Syrjänen 
8) TUPLAVAHINKO, Lahti 
Helena Pohjola/Anja Koivikko 
9) KANAVARANTA LADYT, Asikkala
Sirkka Haapanen/Anneli Leivo
Kisan järjesti Kortteliliigan mölkkyjaoston mörkö -osasto.

TALLINNA OPEN 2019
1) HERRASMIEHET, Lahti 
Antton Soini/Matti Lehtonen 
2) COBRA, Hyvinkää
Mika Packalen/Kai Oksa
3) FIPA, Hyvinkää 
Antti Hämäläinen/Hemppa Heinonen 
4) LUSA TIIMI, Lahti 
Marko Lusi/Tiina Saavalainen
B-finaali:
33) HIIUMAA 2
34) MÖLKKY LADIES , Espoo 
Aija Snabb/Soile Lehtonen 
35) TERASSIMÖLKKY 
Antti Hautapakka/Jouni Nieminen 
36) AIRISTO, Lahti 
Risto Niemi/Aija Hyttinen 

 

KORTTELIN SENIORIMÖLKKY 19.5.
Kisapuisto, Lahti.
1) Pekka Lintunen 
2) Keijo Anttila 
3) Aarre Salmensuo
4) Auvo Rahkola
5) Topi Vihervaara
6) Matti Mikkola
7) Risto Niemi
8) Helena Pohjola 
B-finaali:
17) Juha Leskinen
Mukana oli 21 pelaajaa, kisan järjesti Kortteliliigan mölkkyjaosto.

SM DUPPELI 18.5.
Arto Tolsa Areena, Kotka.
1) KYMILÄISET, Kotka 
Marko Timonen/Joni Eväkoski
2) WHAT ABOUT US, Hyvinkää 
Antti Hämäläinen/Olivier Allain 
3) BILLY BOYS, Hämeenkoski 
Joosua Hiljanen/Jouni Hiljanen 
4) MOOSES JA MASKI, Lahti 
Ville Myllylä/Matti Lehtonen 
5) JANETZKIN MAJAKKA, Hollola
Mari Haasiatarha/Jari Haasiatarha 
6) KAAMEET APINAT, Lahti 
Ato Niemi/Ilkka Korpela
7) WOOD PUB, Lahti 
Harry Asp/Jake Ropponen 
8) PEESAILIJAT, Lahti 
Antti Aholainen/Tero Puumalainen
Mukana oli 58 joukkuetta. Kaikki mahdolliset sijoitukset pelattiin ns. loppuun.
Järjestelyistä vastasi Kymiläiset.

KARAKALLIO DUPPELI 19.5.
1) HMS FUGE, Helsinki 
Jukka Reinamo/Late Terävä
2) MEE TOO, Helsinki 
Olivier Allain/Daniel Boman
3) PÖLLÖT, Hyvinkää 
Jani "Häkki" Klementti/Benita Kaari
Mukana oli 18 joukkuetta.
Järjestelyt hoiti K-KS Mölkky ry.

SUPERPELIT 4.-5.5.
Kisapuisto, Lahti. 
Kaikki joukkueet pelasivat kahden päivän aikan 8+8 täyttä 4 erän ottelua (lopussa muutama peli saattoi mennä kahdellakin erällä). Suomalainen kevät sää tarjosi aurinkoa, viimaa, vesisadetta ja lumihiutaleita.
A-finaali sijat 1-9:
1) MK, Lahti 
Timo Hiltunen/Sakke Oksanen 
2) K.PLUS, Lahti 
Keijo Anttila/Ilkka Henrik Horttanainen
3) TEHOTON, Lahti 
Teppo Muhonen/Tero Nikki
4) COBRA, Hyvinkää 
Antton Soini/Mika Packalen
5) COBRA II, Hyvinkää 
Kimble Sundström/Kai Oksa
6) JANETZK1 DT, Hollola
Pauli Kirves/Timo Mäkijärvi
7) WOODI, Lahti 
Timo Kemppi/Jake Ropponen 
8) NAHKEET NAPPULAT, Lahti 
Jaakko Räsänen/Juha Teivainen 
9) KONNA & KOUKKU, Lahti 
Suvi Soini/Kimmo Leppänen 
B-finaali sijat 10-18:
10) KYMILÄISET, Kotka 
Marko Timonen/Joni Eväkoski 
11) KOUKKUPOLVET, Heinola
Kari Järvinen/Pasi Tervala 
12) KAAMEET APINAT, Lahti 
Ato Niemi/Ville Tähkänen
13) MÖLK SKOLAN A1, Kisapuisto
Irwin Salmensuo/Tiina Saavalainen 
C-finaali sijat 19-27:
19) YKK, Lahti
Seppo Rissanen/Seppo "St1" Halmi 
20) TROBI, Lahti
Toivo Kiskonen/Tero Kiskonen 
21) RUUTIUKOT, Lahti 
Petri Ahtola/Erkki Salmela
Liitomölkkypinssisuoritukset: Seppo Koivikko (kultainen), Jaakko Räsänen ja Mervi Paajanen.
Kilpailun organisoi MK Lahti ry.

JAOSTOMÖLKKY 27.4.
Energiahalli, Lahti.
Kortteliliigan lajijaostojen turnaus.
1) PETANKKI KAKONEN
Rane Kallio/Tili Kemppi 
2) PETANKKI YKÖNEN
Jarkko Kallio/Hartsa Asp
3) FUTISHUPI 
Brake Paajanen/Maski Lehtonen 
4) POTKUPALLO 
Suikka Väihkönen/Suo-Otto Väihkönen 
5) PADEL
Jokke Honkasalo/Harold Ruokoniemi 
6) JOHDIS
Amalia Koskinen/Atik Kovanen 
7) FUTIS 
Sari Teivainen/Niko Orehoff 
8) SÄBÄ
Bulga Pulkamo/Janipoi 
9) KAUKIS
Moka Vainionpää/Läni Reijo
Kisan järjestelyistä vastasi ja kakkukahvit tarjosi mölkkyjaosto.

JUNIORMÖLKKY 19.4.
Energiahalli, Lahti. 
Pääsiäisen kunniaksi hieman pienemmällä pakalla pelaten.
1) ARMI&DANNY, Hämeenkoski
Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen 
2) WOOD PUB, Lahti 
Timo Kemppi/Jake Ropponen 
3) AIRISTO, Lahti 
Aija Hyttinen/Risto Niemi 
4) MÖLK SKOLAN 3A, Kisapuisto Lahti 
Rame Rantanen/Irwin Salmensuo
5) SANDELS, Nastola
Jaska Nirkko/Late Nirkko
6) ILON KAUTTA, Lahti
Eero Koskinen/Hannu Laaksonen 
7) SULOT, Lahti 
Topi Vihervaara/Pili Kirves
8) TEHO, Lahti 
Jaana Mälkönen/Juhis Mälkönen 
9) MILLA MAGIA, Lahti 
Taikuri Salonen/Marko Salonen 
10) ST1, Lahti 
Seppo Halmi/Raija Keijulehto 
11) VTR, Lahti 
Juha Moisio/Marko Raisio 
12) LYYLIT, Lahti 
Mervi Leskinen/Kaisa Grefberg
13) VH, Hollola
Ilkka Henrik Horttanainen/Timo Hiltunen 
14) LIEKIN LADYT, Iitti 
Anu Syrjänen/Anna Kalliola
15) DURA, Lahti 
Anja Koivikko/Seppo Koivikko
16) TIPE, Lahti 
Tiina Saavalainen/Petri Kollin
17) AA duo, Lahti 
Auvo Rahkola/Bonanza Lallukka
18) JUNNUT, Hämeenkoski 
Vilpuri Leinonen/Justus Leinonen
Ei liitomölkkypinssisuorituksia, mutta lähellä oli, Tili laittoi pompulla yli...
Kisan järjesti MK Lahti ry.

FUENGIROLAN KEVÄT-LIIGA
Uuden kentän avajaiskisana pelattiin kevät-liiga loppuun.
1) HMS Fuge 
2) Team Jazmin 
3) Rajut 
4) Stadi II
5) Stadi I
6) JMC
7) Ladyt 
8) Positiivarit

EM-HALLIKISA 29-30.3.
Kristiine Spordihall, Tallinna.
A-finaali sijat 1-16:
1) PACOSIN TOROT, Lahti
Pauli Kirves/Pekka Lintunen 
2) JANETZK1 JT, Hollola/Lahti
Jari Haasiatarha/Timo Hiltunen 
3) NAHKEET NAPPULAT, Lahti
Jaakko Räsänen/Antton Soini 
4) COBRA CSKA, Hyvinkää 
Miro Koivisto/Mika Packalen
5) KYMILÄISET, Kotka 
Marko Timonen/Joni Eväkoski 
6) WOOD PUB, Lahti 
Timo Kemppi/Harry Asp 
7) MÖLK YOUR WORLD, Hyvinkää/Helsinki 
Antti Hämäläinen/Oli I. Good 
8) HIIUMAA, Eesti 
Virgo Kattel/Vaiko Kivi 
B-finaali sijat 17-48:
1) JEGGU JANETZK1, Hollola 
Toni Rask/Jarmo Rantanen 
2) JANETZK1 HT, Hollola/Tallinna 
Tuomo Jantunen/Heiki Reitalu 
3) ARMI&DANNY, Hämeenkoski 
Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen 
4) MAHLU I, Mahlu 
Jyrki Harju/Pentti Autio 
C-finaali sijat 49-56:
1) MÖLKYNKÖLKYN SILOPOSKET
Kai Lindén/Juha Kittelä 
2) KOUKKUPOLVET, Heinola 
Pekka Pietiläinen/Pasi Tervala 
3) KKS-MÖLKKY LADIES, Espoo 
Aija Snabb/Soile Lehtonen 
Mukana oli 72 joukkuetta. 
Kisan järjesti Eestin Mölkkyliitto.

NATIONS CUP 29.3.
Kristiine Spordihall, Tallinna
1) Eesti 
2) Suomi (Jyrki Harju/Joosua Hiljanen/Jake Ropponen)
3) Ranska
4) Eesti II
5) Tshekki 
6) Venäjä (mukana ensimmäistä kertaa)
Kisan järjesti Eesti Mölkkyliitto.

HIT SINGELIDUPPELI 23.3. 
Energiahalli, Lahti:
1) Irwin Salmensuo/Jake Ropponen
2) Markku Rytkölä/Petteri Rajanummi 
3) Pili Kirves/Tili Kemppi 
4) Timo Hiltunen/Antti Hämäläinen 
5) Oli Good/Harry Asp
6) Ilkka Horttanainen/Marko Lusi 
7) Pekka Luostarinen/Rame Rantanen 
8) Topi Vihervaara/Japi Eväkoski
Järjestelyistä vastasi MK Lahti ry.

SINKKUTREFFIT 16.3.
Kotkan hallissa luomuhiekalla.
1) Joni Eväkoski, Kotka
2) Sanna Koskimaa, Hollola
3) Antti Hämäläinen, Hyvinkää
4) Timo Hiltunen, Lahti
5) Pauli Kirves, Lahti
6) Kai Oksa, Alajärvi
7) Ville Myllylä, Orimattila
8) Jarno Eväkoski, Hyvinkää
9) Mika Packalen, Hyvinkää
10) Jaakko Räsänen, Lahti
11) Suvi Soini, Lahti
12) Jari Haasiatarha, Hollola
13) Mika Lähteenmäki, Kotka
14) Marko Timonen, Kotka
15) Olli Jokinen, Lahti
16) Irwin Salmensuo, Lahti
17) Timo Mäkijärvi, Lahti
18) Ilkka Horttanainen, Hollola
19) Kim Sundström, Hyvinkää
20) Asko Timonen, Kotka
Järjestelyistä vastasi Kymiläiset.


KEVÄTKISAT 8.-9.3. 
Fuengirola, Espanja
Naiset singeli:
1) Maija-Liisa Hokkanen
2) Kaija Lamminen
3) Tarja Reinamo
Miehet singeli:
1) Pete Nummi
2) Tauno Toukola
3) Jukka Reinamo
Duppeli:
1) Team Jazmin
2) HMS II
3) HMS I
Lajiin oli tutustumassa myös kaupungin edustaja senor Pedro Cuevas.

KÖYLIIM MÖLKKY HALLISARJA 2018-2019
Köyliön hallissa.
1) Jussi Team 
2) Mölkkyveikot
3) TM Ladyt 
4) TM Tuhnut 
Mukana sarjassa oli 13 joukkuetta.

SM-HALLIKISA 23.-24.2.
Energiahalli, Lahti.
1) OPPIPOJAT, Iitti/Lahti 
Hannu Laaksonen/Olli Jokinen 
2) KENTLEMANNIT, Lahti 
Antton Soini/Matti Lehtonen 
3) ANSA, Hollola 
Sakke Oksanen/Anniina Oksanen
4) COBRA, Hyvinkää 
Kim Sundström/Mika Packalen 
5) LTP POJJAAT, Lahti 
Petri Kollin/Heimo Kuisma
6) COBRA II, Hyvinkää 
Kai Oksa/Mika Pannula
7) KIPEET UKKELIT, Lahti 
Tipi Tuomola/Joni Tuomola
8) SÄPÄKÄT, Iitti/Lahti 
Anu Syrjänen/Tiina Saavalainen 
9) LIEKIN KETUT, Iitti
Veikko Ikonen/Taisto Pellikka
10) EESTI I
Vahur Kölvart/Aarne Kauber
11) TEAM TUPPI, Lahti 
Antti Soini/Teppo Muhonen 
12) JANETZK1 MAJA, Hollola 
Mari Haasiatarha/Jari Haasiatarha 
13) MAJAPERÄN TOIVO, Mahlu 
Pentti Autio/Jukka Hänninen
14) WOODI, Lahti 
Toivo Vihervaara/Timo Kemppi 
15) WOOD PUB, Lahti 
Harry Asp/Jake Ropponen 
16) STAR WARS, Lahti 
Ari Kittelä/Maksi Makkonen
Mukana oli 105 joukkuetta.
Katso ja/tai tulosta koko tulospalautepaketti: smhalli2019.pdf
Järjestelyt hoiti Kortteliliigan mölkkyjaosto.

KKK 16.2. 
Kisakuntoa kohentaen Energiahallissa. Alkukulohkot aina vaihtuvin parein, loppukaavio kiinteillä pareilla. Jokainen pelasi 7+2 ottelua.
1) Juhis Mälkönen/Jake Ropponen 
2) Pauli Kirves/Ato Niemi 
3) Joni Eväkoski/Harry Asp
4) Irwin Salmensuo/Esa Koponen 
5) Marko Timonen/Taistolentäjä Pellikka 
6) Ville Tähkänen/Timo Hiltunen 
7) Tili Kemppi/Taikuri Salonen 
8) Risto Niemi/Topi Vihervaara 
Ei liitomölkkypinssi suorituksia.

HELMIDUPPELI 2.2.
Kotkan hallissa luomuhiekalla.
1) WOODI, Lahti 
Timo Kemppi/Jake Ropponen 
2) KYMICOBRA, Kotka/Hyvinkää 
Marko Timonen/Mika Packalen
3) MÖLKKYKAMUT, Hollola/Lahti 
Ilkka Henrik Horttanainen/Harry "Hybridi" Asp
4) TEHO, Lahti 
Antti Soini/Juhis Mälkönen 
5) JANPI, Hyvinkää 
Japi Eväkoski/Jani "AH" Klemetti 
Kisan organisoi Kaakon Sähly-07

KÖMÖ-03 SEURAMESTARUUSKISA
Köyliön hallissa.
Naiset:
1) Seija Lehto 
2) Ulla Lehtimäki 
3) Pirjo Marttila 
4) Rauni Halonen 
Miehet:
1) Juho Kivimäki 
2) Jukka Setänen 
3) Tavo Jurna
4) Pekka Virolainen

LIEKKI CUP 26.1.2019
Kouvolan mainiossa petankkihallissa luomuhiekalla.
1) OPPIPOJAT, Iitti/Lahti
Hannu Laaksonen/Olli Jokinen 
2) WOOD PUB, Lahti 
Timo Hiltunen/Harry Asp
3) WOODI, Lahti 
Timo Kemppi/Jake Ropponen 
4) KOUKKUPOLVET, Heinola/Kouvola 
Kari Järvinen/Ville Petäjämäki 
B-finaali:
17) KYMILÄISET, Kotka 
Marko Timonen/Joni Eväkoski 
18) AIVO, Lahti 
Aija Hyttinen/Voitto Törnvall
Mukana oli 23 joukkuetta.
Järjestelyistä vastasi nuorisoseura Liekki.

TAPANIN TÄRÄYS HNKRNAMK 26.12.2018
1) WOOD PUB, Lahti
Timo Kemppi/Harry Asp
2) TEHO, Lahti
Jaana Mälkönen/Juhis Mälkönen 
3) MK, Lahti 
Topi Vihervaara/Seppo Rissanen 
4) BUSSUMIN PAMAUS, Lontoo/Lahti 
Leon van Hemert/Otto van Hemert/Jake Ropponen 
5) HELLÄT KÄDET, Lahti/Hollola 
Petteri Rajanummi/Ile Horttanainen 
6) PUHISIJAT, Lahti 
Mervi Leskinen/Jartsi Sutinen 
7) HILIPAN HIPSUT, Lahti 
Timo Hiltunen/Pauli Kirves
8) DURA, Lahti 
Anja Koivikko/Seppo Koivikko
Vaaleanpunainen B-finaali:
9) AIRISTO, Lahti 
Aija Hyttinen/Risto Niemi
10) MATA, Lahti 
Marko Salonen/Taikuri Salonen 
11) SANDELS, Nastola
Jaska Nirkko/Late Nirkko
12) MP, Lahti 
Mika Köttö/Pekka Luostarinen 
Ei liitomölkkypinssisuorituksia.
Järjestelyistä vastasi MK Lahti ry.