Uljaan mölkkykauden 2019 aikana olemme pelanneet värikkääseen lajihistoriaan mm. seuraavat tapahtumat...
Yleisen urheilukäytännön mukaan tuloksiin kirjataan vain joukkueen kotipaikka, ei välttämättä kaikkien pelaajien kotipaikkaa.

Voit lähettää tuloksia sähköpostilla: jake(ät)kortteliliiga.net

RAME TURNAUS 27.6.
Lahen Kisapuistossa.
1) MAESTRO II, Lahti
Juha-Pekka Mälkönen/Petteri Rajanummi
2) PESISPOJAT, Lahti 
Maski Lehtonen/Ato Niemi
3) PING PONG, Lahti 
Jukka Holopainen/Markku Mäntysalo
4) RUUTIUKOT, Lahti 
Erkki Salmela/Petri Ahtola 
5) TAPPARA TERÄS, Lahti
Erppa Eronen/Jokke Kallio
6) TUPLAKOSSU, Lahti 
Sari Kivimäki/JJ Lehto 
7) PIHA, Lahti/Lahti
Pili Kirves/Hann Laaksonen
8) VTR, Lahti 
Juha Moisio/Marko Raisio
9) MAESTRO, Lahti 
Teppo Muhonen/Jaana Mälkönen
10) PERUSVUORO, Lahti 
Jani Laakkonen/Sökö Soini 
11) FUENGIROLAN MOPOKERHO, Helsinki
Late Terävä/Jukka Reinamo
12) TIIMA, Hollola
Tiina Saavalainen/Marko Lusi
13) SITI, Heinola/Lahti
Kari Mikkola/Veikko Kinnunen
14) TAPPARA II, Lahti 
Erkki Hirvonen/ Launeen omistaja sir Pultsu
15) PAKKA. Lahti 
Rame "Laku" Rantanen/Marku Hänninen 
16) KUNINKAALLINEN ANDY, Hollola
Sanna Koskimaa/Ilkka Henrik Horttanainen/Jone 
17) AD, Hämeenkoski
Joosua Hiljanen/Tiia Hiljanen
18) SEPOT, Lahti 
St1/Seppo Koivikko
19) WOOD PUB, Lahti 
Timo Hiltunen/Harry Asp
20) KOUKKUPOLVET, Heinola
Pekka Pietiläinen/Pasi Tervala
21) WOODI, Lahti
Tili Kemppi/Jake Ropponen
22) AUTI, Lahti 
Timo Mäkijärvi/Auvo Rahkola
23) SAHDINVOIMA, Lahti 
Irwin "Pakka" Salmensuo/Topi Vihervaara
24) TURTLES. Lahti 
Hjallis Palttala/Miksu Sopola
Kisailun järjesti lajin erikoisseura Pakka.

HAASTEOTTELU 17.6.
Energiahalli, Lahti.
Liitomölkkyklupi - Muu maailma 12-16 (1138-1133).
Voittaneessa joukkueessa pelasivat: Tipi Tuomola, Auvo Rahkola, kapteeni Tili Kemppi, Tero Nikki, Harri Helminen (rookie), Anu Syyskukka (Iitti), Esa Koponen, Pasi Tervala (Heinola), Kari Laitinen (Iitti),  Joni Eväkoski (Kotka), Taistolentäjä Pellikka (Iitti) ja Kari Mikkola (Heinola), joukkueen teknisenä neuvonantajana toimi Matti Mikkola (Asikkala).
Hopeajoukkueessa paremmat pikkupisteet heittivät: Juhis Mälkönen (Kuokkamaantien ykkönen), Risto Niemi, Seppo Koivikko, Aija Hyttinen, Harry Asp, Palkki-Jake Ropponen, Marko Timonen (Kotka), Pekka Pietiläinen (Heinola), Taisto Salonen, kapteeni Irwin Salmensuo, Topi Vihervaara ja Timo Hiltunen.
Kisailun järjesti MK Lahti ry.

KAAMEET APINAT TURNAUS 13.6.
Launeen tapahtumakenttä, Lahti 
1) Kiltit Marakatit, Maski Lehtonen/Ato Niemi
2) Kaameet Apinat, Ville Tähkänen/Arttu Ruhanen
3) Woodi, Timo Hiltunen/Timo Kemppi 
4) Cobra, Hyvinkää, Mika Packalen/Kimble Sundström
5) Kotikenttä, Keke Anttila/Pasi Tervala
6) Kuksauttajat, Kuksa Oksa/Tiina Saavalainen
7) Ruutiukot, Petri Ahtola/Erkki Salmela
8) Marko & Pili, Marko Lusi/Pili Kirves
Järjestelyistä vastasi lajin erikoisseura Kaameet Apinat.

I LAITURI CUP 13.6.
Rajakylän kentällä.
1) Antti Hautapakka
2) Late
3) Tontsa Laakso
4) Jari Peltola
Järjestelyistä vastasi HMS Terassimölkky.

MESTARIMÖLKKY 13.6.
Lamppari Areena, Ristiina. Saappaanheiton Suomen mestareiden mölkkykilpailu.
1) Pena Peltonen, Kuomiokoski
2) Tapsa Turkki, Kuomiokoski
3) Veli Pulliainen, Joroinen
4) Vesa "Laajakaistaheitto" Monola, Ristiina
Kisaamisen järjesti Lamppari Areenan tukiyhdistys.

NICE MÖLKKY 12.6.
Lahen Kisapuistossa.
1) Kottaraiset, Sirpa Salo/Riitta Kuoriskoski
2) Sampot, Amalia Koskinen/Hellu Niutanen
3) Vanhat Kaatajat, Sari Kivimäki/Tiina Saavalainen
4) Käsityöläiset, Anniina Oksanen/Vanessa Sohn
5) HMS Ladyt, Helsinki, Reet Kolkkanen/Tarja Reinamo
Järjestelyistä vastasi Kortteliliigan mölkkujaoston miehet.

KANSAINVÄLINEN KARANTEENIKISA SINGELI
Kahdestoista karanteenikisa pelattiin Suomessa ja Virossa 5.-10.6.
1) Joosua Hiljanen, Hämeenkoski, 15 osatehtävästä yhteensä 55 sijoituspistettä.
2) Jake Ropponen, Lahti, 49,5 pis
3) Ragnar Nurmik, Tallinna, 43 pis
4) Hannu Laaksonen, Iitti, 41,5 pis
5) Esa Koponen, Lahti, 40,5 pis
6) Märt Niinemägi, Talllinna, 38,5 pis
7) Joni Eväkoski, Kotka, 35 pis
8) Japi Eväkoski, Hyvinkää, 27 pis
9) Jouni Hiljanen, Nastola, 27 pis
10) Tiia Hiljanen, Hämeenkoski, 24,5 pis
11) Mika Köttö, Lahti, 20 pis
12) Jani Rontti, Tampere, 19,5 pis
Turnauksen promoottorina toimi Hyvinkään peliparooni Japi Eväkoski ja virtuaalivalmentajana Taistolentäjä Pellikka.

PEKAN PIRISTYS 8.6.
Mäntsäläläiseen pakkaan kiskoen piristystä Pekalla Pyhättömän legendaarisella kentällä.
1) Lissu Kylliö/Topi Vihervaara
2) Marku Hänninen/Seppo Koivikko
3) Hannu "Benkku" Penkari/Risto Niemi
4) Pekka Luostarinen/Jake Ropponen
5) Riitta Kuorikoski/Keke Anttila
6) Pekka Lintunen/Taikuri Salonen 
7) Jakke Leppäsalo/Esa Koponen 
8) Aija Hyttinen/Juhis Mälkönen 
Pekka kiittää kaikkia osanottajia piristävästä peli-illasta.

KANSAINVÄLINEN KARANTEENIKISA DUPPELI
Yhdestoista karanteenikisa pelattiin Suomessa ja Virossa 29.5.-3.6.
1) Joosua Hiljanen (Hämeenkoski), Hannu Laaksonen (Iitti) 20 kokonaispistettä
2) Esa Koponen (Lahti), Jake Ropponen (Lahti) 18 pis
3) Märt Niinemägi (Tallinna), Jouni Hiljanen (Nastola) 16 pis
4) Mika Köttö (Lahti), Ragnar Nurmik (Tallinna) 12 pis
5) Tiia Hiljanen (Hämeenkoski), Japi Eväkoski (Hyvinkää) 8,5 pis
Kisan promoottorina kaasutteli Japi Eväkoski ja välikaasua paineli Taistolentäjä Pellikka.

KANSAINVÄLINEN KARANTEENIKISA SINGELI
Kymmenes karanteenikisa pelattiin Suomessa ja Virossa 22.-27.5.
1) Joosua Hiljanen, Hämeenkoski, 54 kokonaispistettä
2) Jake Ropponen, Lahti, 45 pis
3) Hannu Laaksonen, Iitti, 44,5 pis
4) Jouni Hiljanen, Nastola, 42,5 pis
5) Märt Niinemägi, Tallinna, 35 pis
6) Esa Koponen, Lahti, 28,5
7) Mika Köttö, Lahti, 27 pis
8) Japi Eväkoski, Hyvinkää, 26,5 pis
9) Tiia Hiljanen, Hämeenkoski, 25,5 pis
10) Ragnar Nurmik, Tallinna, 13,5 pis
11) Jani Rontti, Tampere, 12 pis
12) Kari Mikkola, Heinola 8,5 pis
13) Matti Mikkola, Asikkala, 7,5 pis
Sarjan moottorina hääri pistelaskuautomaatti Japi Eväkoski ja taktisia heitto-ohjeita jakoi osuvasti Taistolentäjä Pellikka, touhua ihmetteli nälissään sivussa Harry Asp.

KANSAINVÄLINEN KARANTEENIKISA SINGELI
Yhdeksäs karanteenikisa pelattiin Suomessa ja Virossa 15.-20.5.
1) Timo Kemppi, Lahti, 109,5 kokonaispistettä
2) Hannu Laaksonen, Iitti, 105,5 pis
3) Jake Ropponen, Lahti, 102,5 pis
4) Märt Niinemägi, Tallinna, 93 pis
5) Joosua Hiljanen, Hämeenkoski, 91,5
6) Erppa Eronen, Kärkölä, 75 pis
7) Esa Koponen, Lahti, 60,5
8) Japi Eväkoski, Hyvinkää, 58 pis
9) Tiia Hiljanen, Hämeenkoski, 54 pis
10) Vilpuri Leinonen, Hämeenkoski 47 pis
11) Matti Mikkola, Asikkala, 43,5 pis
12) Kari Mikkola, Heinola, 40 pis
13) Mika Köttö, Lahti, 31 bojoa
Sarjan promoottorina toimi Japi Eväkoski ja heittoteknisenä neuvonantaja Taistolentäjä Pellikka.

KANSAINVÄLINEN KARANTEENIKISA SINGELI
Kahdeksas karanteenikisa pelattiin Suomessa ja Virossa 8.-13.5.
1) Hannu Laaksonen, Iitti, 39 pistettä
2) Joosua Hiljanen, Hämeenkoski, 38 pis
3) Jake Ropponen, Lahti, 36,5 pis
4) Esa Koponen, Lahti, 36 pis
5) Märt Niinemägi, Tallinna, 33,5 pis
6) Vesa Känsäkangas, Helsinki, 32,5 pis 
7) Jouni Hiljanen, Nastola, 31,5 pis
8) Mika Köttö, Lahti, 28 pis 
9) Japi Eväkoski, Hyvinkää, 21,5 pis
10) Vilpuri Leinonen, Hämeenkoski, 19 pis 
11) Tiia Hiljanen, Hämeenkoski, 14,5
Sarjan promoottorina toimi Japi Eväkoski, heittotaktisena neuvoantajana toimi Taistolentäjä Pellikka, Iitin ilmailukerhosta.

KANSAINVÄLINEN KARANTEENIKISA SINGELI
Seitsemäs karanteenikisa pelatiin Suomessa ja Virossa 1.-6.5.
1) Esa Koponen, Lahti, 55,5 pistettä
2) Hannu Laaksonen, Iitti, 53 pis
3) Märt Niinemägi, Tallinna, 47,5 pis
4) Erppa Eronen, Kärkölä, 47 pis
5) Joosua Hiljanen, Hämeenkoski, 46,5 pis
6) Jake Ropponen, Lahti, 46 pis
7) Mika Köttö, Lahti , 36 pis
8) Vesa Känsäkangas, Helsinki, 28 pis
9) Japi Eväkoski, Hyvinkää, 27,5 pis
10) Jouni Hiljanen, Nastola, 22 pis
11) Tiia Hiljanen, Hämeenkoski, 21,5 pis
12) Vilpuri Leinonen, Hämeenkoski, 13 pis
13) Antti Hautapakka, Helsinki 11,5 pis
Promoottori toimi Japi Eväkoski ja pelitaktisena neuvonantajana toimi Taistolentäjä Pellikka (Iitti).

KANSAINVÄLINEN KARANTEENIKISA TRIPPELI
Kuudes karanteenikisa pelattiin Suomessa ja Virossa 24.-29.4.
1) Erppa Eronen (Kärkölä), Mika Köttö (Lahti), Timo Kemppi (Lahti)
2) Hannu Laaksonen (Iitti), Esa Koponen (Lahti), Jouni Hiljanen (Nastola)
3) Marko Lusi (Hollola), Tiia Hiljanen (Hämeenkoski), Jake Ropponen (Lahti)
4) Märt Niinemägi (Tallinna), Mika Lähteenmäki (Kotka), Joosua Hiljanen (Hämeenkoski)
5) Jere Eväkoski (Hyvinkää), Vesa Känsäkangas (Stadi), Antti Hautapakka (Helsinki)
6) Tiina Saavalainen (Hollola), Japi Eväkoski (Hyvinkää), Vilpuri Leinonen (Hämeenkoski)
Turnaus ei aiheuttanut ihmisten välisiä kohtaamisia.
Turnausjohtajana urakoi Japi Eväkoski, taktisena neuvonantajana toimi Taistolentäjä Pellikka (Iitti).

KANSAINVÄLINEN KARANTEENIKISA TRIPPELI
Viides karanteenikisa pelattiin Suomessa ja Virossa 17.-22.4.
1) Marko Lusi (Hollola), Märt Niinemägi (Tallinna), Erppa Eronen (Kärkölä City)
2) Mika Lähteenmäki (Kotka), Hannu Laaksonen (Iitti), Jake Ropponen (Lahti)
3) Tiina Saavalainen (Hollola), Joosua Hiljanen (Hämeenkoski), Timo Kemppi (Lahti
4) Mika Köttö (Lahti), Japi Eväkoski (Hyvinkää), Jere Eväkoski (Hyvinkää)
5) Esa Koponen (Lahti), Vilpuri Leinonen (Hämeenkoski), Tiia Hiljanen (Hämeenkoski).
Turnausjohtajana toimi tarmolla Japi Eväkoski. 

KANSAINVÄLINEN KARANTEENIKISA DUPPELI
Neljäs karanteenikisa käytiin Suomessa ja Virossa 10.-15.4.
1) Märt Niinemägi/Hannu Laaksonen, Tallinna/Iitti 51,5, sarjapistettä
2) Timo Kemppi/Jere Eväkoski, Lahti/Hyvinkää 45 pis
3) Esa Koponen/Erppa Eronen, Lahti/Kärkölä, 40 pis
4) Tiina Saavalainen/Jake Ropponen, Hollola/Lahti, 29,5 pis
5) Marko Lusi/Mika Köttö, Hollola/Lahti, 22,5 pis
6) Japi Eväskoski/Mika Lähteenmäki, Hyvinkää/Kotka, 21 pis
Pääpromoottorina toimi Japi Eväkoski.

KANSAINVÄLINEN KARANTEENIKISA DUPPELI
Kolmas kisa pelattiin Suomessa ja Virossa 3.4.-8.4. 
1) Esa Koponen/Timo Kemppi, Lahti
2) Märt Niinemägi/Jake Ropponen, Tallinna/Lahti 
3) Erppa Eronen/Jere Eväkoski, Kärkölä/Hyvinkää
4) Mika Köttö/Hannu Laaksonen, Lahti/Iitti
5) Marko Lusi/Japi Eväkoski, Hollola/Hyvinkää
6) Tiina Saavalainen/Mika Lähteenmäki, Hollola/Kotka
Päiväannoksena arvotuin parein jokaisella 3 peliä normaalisti 50 pisteeseen, heittomäärä ratkaisi.
Pääpromoottorina toimii Japi Eväkoski.

KANSAINVÄLINEN KARARANTEENIKISA SINGELI 
Toinen kisa pelattiin Suomessa ja Virossa 29.3.-1.4.
Jokainen osanottoja pelasi ottelunsa omalla kotikentällään, turnaus ei aiheuttanut kohtaamisia.
1) Timo Kemppi, Lahti, 92 pistettä
2) Erppa Eronen, Kärkölä, 80
3) Jake Ropponen, Lahti, 77
4) Hannu Laaksonen, Iitti, 72
5) Marko Lusi, Hollola, 68
6) Märt Niinemägi, Viro, 61
7) Esa Koponen, Lahti, 45,5
8) Jere Eväkoski, Hyvinkää. 42,5
9) Tiina Saavalainen, Hollola, 41
10) Taistolentäjä Pellikka, Iiitti, 41
11) Japi Eväkoski, Hyvinkää, 40
12) Mika Köttö, Lahti, 37
13) Mika Lähteenmäki, Kotka, 36
Osakilpailuja olivat:
- ei viivaa, pakasta ensimmäiseen viivaan saakka
- pystäri
- iittiläinen 
- mölkout 
- poisto
- keruu
- pakka
- hipsu&roikku
Näistä sai pisteitä 1-13...
Tapahtuman pääpromoottorina toimi Japi Eväkoski.

KANSAINVÄLINEN KARANTEENIKISA SINGELI 
Ensimmäinen karanteenikisa pelattiin Suomessa, Virossa, Ranskassa ja Australiassa 21.-27.3.
Jokainen osanottaja pelasi ottelunsa omalla kotikentällään, turnaus ei aiheuttanut kohtaamisia.
A-cup:
1) Timo Kemppi, Lahti 
2) Jake Ropponen, Lahti 
3) Antti Hämäläinen/Taisto Pellikka, Hyvinkää/Iitti 
4) Erppa Eronen, Kärkölä
5) Märt Niinemägi, Viro
6) Damien Landais, Australia
7) Marko Lusi, Hollola
8) Hannu Laaksonen, Iiitti 
B-cup sijoista 8-16:
1) Esa Koponen, Lahti 
2) Tiina Saavalainen, Hollola
3) Suvi Hautamäki Os Nurmi, Hyvinkää
4) Oli Good, Ranska
5) Petri Kollin, Hollola 
6) Mika Lähteenmäki, Kotka
7) Japi Eväkoski, Hyvinkää 
8) Ange Over, Ranska
Paras osumaprosentti kisaheitoissa: Hannu Laaksonen 97,35 %
Kaikki osanottomaksut lahjoitettiin hyväntekeväisyyteen, suomalaisten osalta Icehearts ry.
Tapahtuman promoottorina toimi Japi Eväkoski.

VARJOKISAT
Energiahalli, Lahti
1) WOOD PUB, Lahti
Harry Asp/Tili Kemppi 
2) WOODI, Lahti
Timo Hiltunen/Jake Ropponen
3) LAVEL, Lahti
Aija Hyttinen/Risto Niemi
4) KAAMEET APINAT, Lahti
Ato Niemi/Teme Tiainen
5) APINAORKESTERI, Lahti
Joonas Hakala/Ile Korpela
6) KOMEET APINAT, Lahti (pääpaino ensimmäisellä sanalla)
Mauri Munne/Ville Tähkänen
7) PACOSIN TOROT, Lahti
Pekka Lintunen/Pauli Kirves
8) RTV, Lahti
Marko Raisio/Juha Moisio
Ei liitomölkkypinssisorituksia.
Spessu: pelaaja sai käyttää omaa mölkkyä.
Järjestelyistä vastasi MK Lahti ry.

HKKEHS SINGELIDUPPELI 7.3.
Energiahalli, Lahti 
1) Ato Niemi/Harry Asp
2) Juhani Tojkander/Pili Kirves
3) Petri Kollin/Markku Rytkölä
4) Risto Niemi/Taistolentäjä Pellikka
5) Kari Järvinen/Timo Kemppi 
6) Timo Hiltunen/Jake Ropponen
7) Timo Mäkijärvi/Esa Koponen 
8) Pasi Tervala/Juhis Mälkönen
Ei liitomölkkypinssisuorituksia.
Kisaamisen organisoi MK Lahti ry.

JANETZKI TUPAMÖLKKY 7.3.
Janetzkin mestaruuskilpailu.
1) Jarppi Haasiatarha
2) Marppi Haasiatarha
3) Tommi Jantunen 
4) Martti Rask
Kisan järjesti Janetzk1 ry.

SM-HALLIMÖLKKY 22.-23.2.
Energiahalli, Lahti.
1) MAESTRO, Lahti 
Teppo Muhonen/Juhis Mälkönen 
2) PAIKAN POIJJAAT, Lahti 
Mika Köttö/Petri Kollin
3) SANDELS, Nastola
Jaska Nirkko/Late Nirkko
4) MÖYSÄN MESUT, Lahti 
Harri Voutilainen/Pasi Soikkeli
5) EESTI II, Tallinna
Vahur Kölvart/Alger Jöras
6) VEIKO, Lahti 
Veikko Kinnunen/Asko "Bonanza" Lallukka
7) KAAMEET APINAT III, Lahti 
Arttu Ruhanen/Ato Niemi
8) MAXAA, Lahti
Antti Makkonen/Ari Kittelä
Mukana oli 100 joukkuetta.
Kisan järjesti Kortteliliigan mölkkyjaosto.

LUMIMÖLKKY 15.2.
Karopuisto, Espoo
1) TAPPARA BAARI, Lahti 
Harri Helminen/Jouko Kallio 
2) HMS JUMA, Helsinki 
Jukka Mäntylä/Marko Rojo
3) DREAMBOYS, Hyvinkää 
Jani "AH" Klemetti/Mika Packalen
4) TAPPPARA BAARI, Lahti
Pauli Kirves/Ile Horttanainen 
5) KKS SNAPUKAT, Espoo 
Aija Snall/Pete Snabb
6) KKS SORO, Espoo
Soile Lehtonen/Roki Antikainen 
7) HMS PIENIN TARKKUUS, Helsinki
Toni Laakso/Tony Nyberg
8) HMS LITTLE PERKKAA, Helsinki
Reet Kolkkanen/Reijo Kolkkanen
Mukana oli 16 joukkuetta.
Järjestelyistä vastasi KKS-Mölkky.

KKHS 15.2.
Energiahalli, Lahti.
1) Timo Hiltunen/Timo Kemppi
2) Irwin Salmensuo/Jake Ropponen 
3) Marko Timonen/Markku Mäntysalo
4) Joni Eväkoski/Harry Asp
5) Tipi Tuomola
6) Topi Vihervaara 
7) Rame Rantanen/Auvo Rahkola
8) Pasi Tervala/Hannu Laaksonen
Ei liitomölkkypinssisuorituksia.
Käytössä oli sähköinen tulospalvelujärjestelmä jättiscriinin kera.
Pelimuotona singeliduppeli.
Kisailun järjesti vahvennettu MK Lahti ry.

MUSA 8.2.
Kotkan hallissa luomuhiekalla.
1) KAAMEET APINAT, Lahti 
Arttu Ruhanen/Ilkka Korpela/Ville Tähkänen
2) POIJJAAT, Lahti 
Mika Köttö/Esa Koponen/Petri Kollin
3) TEAM ESTONIA, Viro
Vahur Kölvart/Ragnar Nurmik/Märt Niinemägi
4) MK, Lahti 
Harry Asp/Timo Hiltunen/Jake Ropponen/Timo Kemppi
5) KYMILÄISET, Kotka
Japi Eväkoski/Asko Timonen/Erppa Eronen/Joni Eväkoski
6) TEAM KAATO, Heinola
Pasi Tervala/Kari Järvinen/Pekka Pietiläinen
7) VIISNOLLA, Lahti 
Aarre Salmensuo/Kimmo Leppänen/Markku Mäntysalo
8) HMS TERASSIMÖLKKY, Helsinki 
Antti Hautapakka/Vesa Känsäkangas/Jari Peltola/Jouni Nieminen
Pelattiin ennätystasainen 1 x sarja, kaikki kaikkia vastaan täydet neljä eräiset ottelut. Neljällä parhaalla 8 ja kaikilla seuraavilla 6 pistettä.
Ei liitomölkkypinssisuorituksia.
Kisan järjestelyistä vastasi MK Lahti.

LIEKKI CUP 1.2.
Elementit Arenan hiekalla Kouvolassa.
1) WOODI, Lahti 
Timo Kemppi/Jake Ropponen 
2) KAAMEET APINAT, Lahti 
Ville Tähkänen/Teemu Tiainen 
3) TEKO, Hollola/Lahti 
Marko Lusi/Tero Nikki 
4) HMS TERASSIMÖLKKY, Helsinki 
Vesa Känsäkangas/Antti Hautapakka
5) LIEKIN MAJO, Iitti
Jorma Lintukangas/Markku Rytkölä
6) LASVEL, Lahti 
Markku Mäntysalo/Risto Niemi
7) TIRWIN, Lahti
Timo Mäkijärvi/Irwin Salmensuo
8) PAKKA, Lahti 
Marku Hänninen/Rame Rantanen
B-finaali sijoista 17-23:
1) TERVAKOSKEN LOISTAVA TULEVAISUUS, Hyvinkää
Kimble Sundström/Kuksa Oksa
2) KYMILÄISET, Kotka/Hollola
Joni Eväkoski/Ilkka Horttanainen 
3) OPPIPOJAT, Iitti/Lahti 
Hannu Laaksonen/Olli Jokinen
Kaikki osanottajat saivat palkinnoksi Leipomo Seppo Varenius Ky:n maittavat leivät.
Kisan järjesti Nuorisoseura Liekki, Iitti.

HAASTEOTTELU 11.1.2020
Perinteinen arvo-ottelu Kortteliliigan mölkkyjaosto vs. Suomen mölkkymaajoukkue. Lopputulos 22-28.

TAPANIN TÄRÄYS 26.12.
Lahen Energiahallissa.
1) Timo "Hilpara" Hiltunen/Markku Mäntysalo
2) Irwin Salmensuo/Rame Rantanen 
3) Seppo Rissanen/Jouko Siira
4) Jaska Nirkko/Late Nirkko
5) Timo Kemppi/Otto van Hemert
6) Marko Raisio/Juha "Papa" Moisio
7) Miksu Sopola/Erppa Eronen 
8) Taisto "Taikuri" Salonen/Marko Salonen 
B-finaali:
9) Mika Packalen/Ilkka Henrik Horttanainen 
10) Topi Vihervaara/Pili Kirves
11) Leon van Hemert/Jake Ropponen
12) Möke Leskinen/Jari Sutinen
Liitomölkkypinssi Jaska Nirkko.
Kisailun oranisoi MK Lahti ry.