SM-HALLIKISAN KÄRKISIJOITUKSET KAUTTA AIKOJEN
 
Tietoja voit täydentää sähköpostilla: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
 
18. SM-halliturnaus 2020, Energiahalli, Lahti
1) MAESTRO, Lahti
Teppo Muhonen/Juhis Mälkönen
2) PAIKAN POIJJAAT, Lahti 
Petri Kollin/Mika Köttö
3) SANDELS, Nastola
Jaska Nirkko/Late Nirkko
4) MÖYSÄN MESUT, Lahti 
Pasi Soikkeli/Harri Voutilainen 
5) EESTI II, Tallinna
Vahur Kölvart/Alger Jöras
6) VEIKO, Lahti 
Veikko /Asko Lallukka 
7) KAAMEET APINAT III, Lahti 
Arttu Ruhanen/Ato Niemi
8) MAXAA, Lahti 
Antti Makkonen/Ari Kittelä
Mukana oli 100 joukkuetta ja otteluita pelattiin yhteensä 344.
 
17. SM-halliturnaus 2019, Energiahalli, Lahti
1) OPPIPOJAT, Iitti/Lahti 
Hannu Laaksonen/Olli Jokinen 
2) KENTLEMANNIT, Lahti 
Antton Soini/Matti Lehtonen 
3) ANSA, Hollola 
Sakari Oksanen/Anniina Oksanen
4) COBRA, Hyvinkää 
Kim Sundström/Mika Packalen 
5) LTP POJJAAT, Lahti 
Petri Kollin/Heimo Kuisma
6) COBRA II, Hyvinkää 
Kai Oksa/Mika Pannula
7) KIPEET UKKELIT, Lahti 
Tipi Tuomola/Joni Tuomola
8) SÄPÄKÄT, Iitti/Lahti 
Anu Syrjänen/Tiina Saavalainen 
Mukana oli 105 joukkuetta, otteluita pelattiin 401.
 

16. SM-halliturnaus 2018, Energiahalli Lahti
1) MK LAHTI
Harry Asp/Jake Ropponen
2) SITI SEKA, Asikkala
Kari Mikkola/Seppo Nieminen 
3) KÖMÖ-03 JuKa, Köyliö
Juho Kivimäki/Kari Kauramaa
4) SANDELS, Nastola
Late Nirkko/Kimmo Nirkko
5) EESTI I, Tallinna 
Märt Niinemägi/Vahur Kölvart
6) MÖYSÄN MESUT, Lahti 
Harri Voutilainen/Jarmo Loikkanen 
7) ALAKOUKKU, Lahti 
Antton Soini/Pauli Kirves
8) HMS AKATEMIA II, Helsinki
Juha Hammaren/Jukka Mäntylä
Kisaan ilmoittautui 100 joukkueitta, joista peleihin osallistui 98.
 
15. SM-halliturnaus 2017, Energiahalli Lahti
1) KONNA & KOUKKU, Lahti/Helsinki
Suvi Soini/Damien Landais
2) KIPEET UKKELIT, Lahti
Joni Tuomola/Tipi Tuomola
3) TENUKEPIT, Lahti
Timo Hiltunen/Matti Lehtonen
4) TOPI JA TOIVOTON, Lahti
Topi Vihervaara/markku Mäntysalo
5) TEAM TUPPI, Lahti
Veijo Lyyra/Antti Soini
6) WOODI, Lahti 
Harry Asp/Jake Ropponen
7) WOOD PUB, Lahti
Eikka Laaksonen/Ville Petäjämäki
8) EESTI I, Tallinna
Märt Niinemägi/Beto Miljand
Mukana oli 93 joukkuetta, otteluita pelattiin 318.
 
14. SM-halliturnaus 2016, Energiahalli Lahti
1) PACOSIN TOROT, Lahti
Pekka Lintunen/Pili Kirves
2) TESU, Lahti
Suvi Soini/Tero Nikki
3) MÖLKSUCKERS, Lahti
Jaakko Räsänen/Markku Vinni
4) KÖMÖ-03 KS, Köyliö
Kari Kauramaa/Matti Kivimäki
SIJAT 5-8:
TEAM KAATAJAT II, Lahti
Jari Lindström/Sami Sintonen
REGINAN VANGIT, Mahlu
Jouko Moilanen/Veli-Pekka Halmila
JOKLUT, Mahlu
Heikki Pihlainen/Jyrki Harju
TILI, Lahti
Liisa Kylliö/Timo Mäkijärvi
Mukana oli 94 joukkuetta, otteluita pelattiin 388.
 
13. SM-halliturnaus 2015, Energiahalli Lahti
1) PÖRRÖINEN KUKSAUS, Lahti/Hollola
Antton Soini/Kai Oksa
2) SANDELS 65, Nastola
Kimmo Nirkko/Late Nirkko
3) PATTI, Heinola/Lahti
Pasi Tervala/Timo Kemppi
4) JYPPI, Pylkönmäki
Yrjö Soidinmäki/Juhani Vainio
Mukana oli 100 joukkuetta, otteluita pelattiin 442.
 
12. SM-halliturnaus 2014, Energiahalli Lahti
1) KONE EI HYYDY, Lahti
Tero Nikki/Matti "Maski" Lehtonen
2) EESTI I
Märt Niinemägi/Beto Miljand
3) JANETZKI MAJA, Hollola
Mari Haasiatarha/Jari Haasiatarha
4) EESTI II
Aarne Kauber/Vahur Kölvart
Mukaan ilmoittautui 92 joukkuetta, joista osallistui 90.
Otteluita pelattiin yhteensä uljaat 298 (luvusta on poistettu 22 luovutusta).
 
11. SM-halliturnaus 2013, Energiahalli Lahti
1) JANETZKI MAJA, Hollola
Mari Haasiatarha/Jari Haasiatarha 
2) PING PONG, Hollola
Markku Mäntysalo/Jukka Holopainen
3) NASSU AKATEMIA, Lahti
Risto Tuiskula/Raimo Kaulio
4) WOOD PUB II, Lahti
Harry Asp/Jake Ropponen
Mukana oli 120 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 264
 
10. SM-halliturnaus 2012, Energiahalli Lahti
1) VETTYNYT HALKO, Lahti/Hollola
Obi Kaukanen/Ilkka Horttanainen
2) SANDELS, Nastola
Late Nirkko/Kimmo Nirkko
3) EESTI
Märt Niinemägi/Aarne Kauber
4) TERÄSKÄSI, Lahti
Tero Nikki/Antton Soini
Mukana oli 89 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 232.
 
9. SM-halliturnaus 2011, Energiahalli Lahti
1) PULLISTUS II, Hämeenlinna/Järvenpää
Pekka Pesonen/Petri Karihuhta
2) KIVI, Hollola/Lahti
Kimmo Leppänen/Ville Petäjämäki
3) SULKA, Lahti
Tarmo Kohonen/Tomi Helminen
4) KIPEET UKKELIT, Lahti
Tipi Tuomola/Joni Tuomola
Mukana oli 100 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 264.
 
8. SM-halliturnaus 2010, Energiahalli Lahti
1) KEIPEK, Lahti
Keijo Anttiila/Pekka Lintunen
2) EESTI II
Aarne Kauber/Vahur Kölvart
3) KONEMIEHET, Lahti
Tero Nikki/Sami Kallio
4) LAHJATTOMAT, Lahti
Harri Paajanen/Juha Teivainen
Mukana oli 90 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 212.
 
7. SM-halliturnaus 2009, Energiahalli Lahti
1) JUMA, Lahti/Hollola
Juha Keinonen/Markku Mäntysalo
2) RÖÖPERIN PALIKAT JUJU, Helsinki
Juha Hammaren/Jukka Mäntylä
3) HIIVOLAN HIIHTOVEIKOT II, Riihimäki
Antti Laine/Jarkko Leskinen
4) PÖLJÄT I, Nastola
Seppo Kaapro/Kimmo Helminen
Mukana oli 80 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 224.
 
6. SM-halliturnaus 2008, Energiahalli Lahti
1) KIPEET UKKELIT, Lahti
Tipi Tuomola/Joni Tuomola
2) SANDELS III, Nastola
Jaska Nirkko/Late Nirkko
3) OLDI I, Lahti
Jore Saksola/Pekka Kolu
4) SPORTTI-MAKE Hollola/Lahti
Markku Mäntysalo/Juha Keinonen
Mukana oli 80 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 160.
 
5. SM-halliturnaus 2007, Energiahalli Lahti
1) MAXAA, Lahti
Veli-Matti Makkonen/Ari Kittelä
2) PHV SAKO, Lahti
Tapio Sappinen/Timo Hiltunen
3) PIRTTI II, Hollola
Leena Jantunen/Tommi Jantunen
4) TÄYDELLINEN RAJOITUS, Hauho
Juha Kokkala/Janne Kokkala
Mukana oli 70 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 174.
 
4. SM-halliturnaus 2006, Energiahalli Lahti
1) POKAALIT PIRTTIIN, Hollola
Leena Jantunen/Tommi Jantunen
2) PIRTIN JK, Hollola
Jarmo Kuusela/Janne Kuusela
3) PULLISTUS I, Hyvinkää
Timo Nukari/Juhani Suvanto
4) JANNUT, Mäntsälä
Jouko Saksa/Ari Vettenranta
Mukana oli 60 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä ?
 
3. SM-halliturnaus 2005, Energiahalli Lahti
1) TEAM SS II, Lahti
Jani Hälinen/Sami Kallio
2) TEAM SS I, Lahti
Jukka Holopainen/Heikki Savolainen
3) KEIPEK, Lahti
Keijo Anttila/Pekka Lintunen
4) NISSEN MÖLKKY, Lahti
Tomi Helminen/Timo Helminen
Mukana oli 34 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä ?
 
2. SM-halliturnaus 2004, Energiahalli Lahti
1) NISSEN MÖLKKY, Lahti
Timo Helminen/Tomi Helminen
2) TEAM SS, Lahti
Jukka Holopainen/Heikki Savolainen/Sami Kallio
3) PIKARIN KAATAJAT, Lahti
Ari Kittelä/Veli-Matti Makkonen
4) HÄRKÄVESIVEHMAAN PULLISTUS, Hyvinkää
Juhani Suvanto/Petri Karihuhta/Kari Päärilä
Mukaan oli 28 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 116.
 
1. SM-halliturnaus 8.3.2003 klo 20-, Energiahalli Lahti
1) MASA & TOMPPA, Lahti
Maski Lehtonen/Tomppa Sairomaa
2) GRAND SLAM, Lahti
Petri Kuopiola/Kalevi Niemi
3) TEAM SS, Lahti
Jukka Holopainen/Heikki Savolainen
4) ?
Mukana oli ? joukkuetta.
Otteluita pelattiin yhteensä ?
Turnaus pelattiin yöllä.