2023 futiskauden tulokset

2023 futiskauden tulokset

TULOKSET  2023
ISOMESTIS
Finaali: FC KING KONGS JR - FC JÄTKÄT   0-3 
Tsempparipelaajat: JAMAL KHISHAVAND, Fc King Kongs Jr ja MAX LAMPENIUS, Fc Jätkät
Ottelun tuomitsivat: päätuomari TJ Panttila ja avustavina  Lippu Tuominen/Sami Vuorio
Mestarijoukkueessa pelasivat: Aleksi Hakanen, Valtteri Hartikainen, Atte Huttunen, Santeri Jokinen, Aki Kemppi, Oskari Koskelainen, Late Koski, Konsta Kosola, Ville Kurki, Lassi Lahenius, Mitri Laine, Max "hymy" Lampenius, Lenni Leppäkynnäs, Tommy Leskinen, Joona Majava, Jari Mulari, Peter Myller, Roope Mäkelä, Mikke Naukkarinen, Jere Pankka, Arttu Pelkonen, Henri Raikaa, Antti Rautio, Emil Stucki, Miro Sundholm, Jerry Valtonen, Topi Varjonen, Arttu Vihervuori ja Teemu Virtanen.
Pronssiottelu: FC RITON KEIDAS - NISSEN PALLO   3-0
Tsempparipelaajat: TUOMAS HIRVONEN, Fc Ritonkeidas ja  mv. JONNE JONNINEN, Nissen Pallo
Ottelun tuomitsi: Lippu Tuominen
  
ISO YKKÖNEN
Finaali: DARFUR UNITED - FC HIPA   7-8 rp. (3-3) 
Tsempparipelaajat: EMANUEL WILLY, Darfur United ja LARI KOSKINEN, Fc Hipa
Ottelun tuomitsi: Rami Kabanen
Mestarijoukkueessa pelasivat: Mikko Mertanen, Mikki Parkkinen, Vili Eskola, Petri Peltola, Mauri Munne, Juuso Saaristo, Ville Vadelmakoski, Taisto Rusanen, Lari Koskinen, Eetu Taavitsainen, Jaakko Kauppi, Henri Seppäläinen, Joni Loponen, Arttu Ruhanen ja Janne Rikkonen.
Pronssiottelu: FC RESTART - NOLLA3   6-4 rp. (3-3) 
Tsempparipelaajat: TIMI REKOLA, Fc Restart ja MARKO TUOMINEN, Nolla3
Ottelun tuomitsi: Rami Kabanen
Klassisen jalkapallon ystäville. Pelataan 1+10 kokoonpanoilla. Viikonloppusarja. Kenttätilanteen vaatiessa voidaan pelata myös perjantaina.
Joukkueessa saa pelata kauden aikana max. 2 liigasäännön mukaista rekkaripelaajaa.
 
PJ.MESTIS ARKI
Finaali: RS KIPU - KING KONGS JR   2-1 
Tsempparipelaajat: LEO KOSKELA, RS KiPu ja VILLE LEHTINEN, King Kongs jr
Ottelun tuomitsi: TJ Panttila
Mestarijoukkueessa pelasivat: Petri Salmensuo, Jeme Valtonen, Jerry Valtonen, Kalle Lasila, Mark Vaher, Ragnar Vaher, Juho Kontturi, Aleksi Strengell, Mika Lietjärvi, Leo Koskela, Vertti Väätämöinen, Ilari Puputti, Tino Järvinen, Roope Ikonen, Sisu Aavajoki, Niiles Hiirola, Olli Tynkkynen, Joona Lindell, Ville Kyyny ja Rani El-Ghaoui.
Pronssiottelu: F.B.BEACH - PAAVOLA STARS   5-2 
Tsempparipelaajat: BURHAN SADIK, F.B.Beach ja TATU KOSKINEN, Paavola Stars
Ottelun tuomitsi: Pim Vanhala
 
PJ.YKKÖNEN ARKI
Finaali: TRIPLA FC - KUHU   7-1
Tsempparipelaajat: OSKARI KOIVULA, Tripla Fc ja mv. TONI VILLGREN, KuHu
Ottelun tuomitsi: Allu Muslimov
Mestarijoukkueessa pelasivat: Tommi Leskinen, Roope Keyriläinen, Santeri Takala, Samuel Shilman, Mika Ilmonen, Ville Tynys, Jani Pulkkinen, Oskari Koivula, Stefan Haimi, Olli-Pekka Multanen, Nico Turunen, Mika Nieminen, Jani Rouhiainen, Aki Rautiainen ja Riku Naakka. 
Pronssiottelu: JJ PUUJALAT - ICEHEARTS   2-5
Tsempparipelaajat: Mv. TUUKKA JUHANILA, JJ Puujalat ja MAHDI AZIMI, Icehearts
Ottelun tuomitsi: Rami Kabanen
 
PJ.KAKKONEN ARKI 
Finaali: FC BAR 16 - LAPA   9-8 rp. (4-4) 
Tsempparipelaajat: KALLE RINTAMÄKI, Fc Bar 16 ja JANNE LOUKKOLA, LaPa
Ottelun tuomitsi: Lippu Tuominen
Mestarijoukkueessa pelasivat: Joel Alhasto, Ali Chaouach, Tatu Karlakari, Jussi-Pekka Kauppi, Kari Kilpinen, Petteri Kämpjärvi, Ari Lampila, Marko Mulari, Jarkko Ojala, Henri Peltonen, Anttoni Pollari, Anselmi Pollari, Petri Pollari, Kalle Rintamäki, Atte Sipilä, Ville Tapaninen, Janne Teivainen ja Antti Vesterinen.
Pronssiottelu: SIAT - FC VOLTEKRA   10-9 rp. (1-1)
Tsempparipelaajat: MATTI JÄRVINEN, Siat ja mv. AKI TILLGREN, Voltekra
Ottelun tuomitsi: Tilu Tilder

Max. 2 rekkaripelaaja / joukkue / kausi. 
 
PJ.KOLMONEN ARKI
Finaali: JJ PALLOHAUET - ACUB   1-4 
Tsempparipelaajat: SAKU VESALA, JJ Pallohauet ja HENRI HAAVISTO, ACUB
Ottelun tuomitsi: Ässä Vuorio
Mestarijoukkueessa pelasivat: Jonne Jonninen, Timo Turpeinen, Henri Haavisto, Pekka Pölönen, Ville Pöllänen, Mikko Pöllänen, Petteri Mäkisalo, Matias Berg, Tommi Kujala, Mikko Heiskanen, Elmo Toivonen, Kalle Koskimaa, Riku Ahtiainen, Roope Ritala, Taavi Ritala, Jaakko Salmela, Emil Johannessen, Samuli Niemi-Hukkala ja GM O-P Turtiainen. Huollosta vastasi Martti Jonninen. 
Pronssiottelu: PEPU - LOKKI & LAHNA   4-6 
Tsempparipelaajat: MIQUEL URSIN, PePu ja OSKARI LOMAN, Lokki & Lahna
Ottelun tuomitsi: Lippu Tuominen
 
PJ.NELONEN ARKI
Finaali: SOLANAN RAIKAS - HOLLOLA CITY   1-0 
Tsempparipelaajat: SAMU LAITIAINEN, Solanan Raikas ja MIRO KUKKONEN, Hollola City
Ottelun tuomitsi: Tilu Tilder
Mestarijoukkueessa pelasivat: Joel Valtonen, Jani Hägg, Jesperi Viikilä, Samu Laitiainen, Juha Parviainen, Markus Timonen, Jami Koskinen, Toni Viitanen, Pasi Tuomela, Lassi Hulkkonen, Saphon Tongam, Aki Storhammar, Jukka Saksanen, Ville Suutari, Artturi Kousa, Mikki Viitanen, Petri Raunio, Matias Nurminen ja Mika Nurminen.
Pronssiottelu: FC KANUUNA - MAD COWS   4-1 
Tsempparipelaajat: PETTERI HYTTINEN, FC Kanuuna ja mv. KIM VANHALA, Mad Cows
Ottelun tuomitsi: Allu Muslimov
 
PJ.VIITONEN ARKI
Finaali: FC TOLPPALAUKAUS - AC ANTABUS   3-1 
Tsempparipelaajat: TUOMAS LUNKKA, FC Tolppalaukaus ja JUUSO STRENG, AC Antabus
Ottelun tuomitsi: Ässä Vuorio
Mestarijoukkueessa pelasivat: Muhis Al-Shameri, Eelay Chaouki, Jan Karppinen, Matias Kuosa, Joonas Halme, Juho Liljamo, Markus Lukkarinen, Tuomas Lunkka, Jesse Parkkinen, Wictor Piela, Marko Purho, Leevi Tiilikainen, Ville Veirto ja John Wahlsten.
Pronssiottelu: NAPS FC - KARLUX   0-1 
Tsempparipelaajat: MIIKA HAVERINEN, Naps FC ja MARKO PERÄNIEMI, Karlux
Ottelun tuomitsi: Rami Kabanen
 
PJ.KUTONEN ARKI
Finaali: ORKESTERI - AMEEBAT   4-5 
Tsempparipelaajat: JOUKO PELLIKKA, Orkesteri ja JANI KARETJOKI, AmeeBat
Ottelun tuomitsi: Tilu Tilder
Mestarijoukkueessa pelasivat: Arto Ahonen, Jukka Ahonen, Arttu Haapasalo, Anu Hämäläinen, Clovis Irafasha, Jani Karetjoki, Mikko Lukkarila, Gislain Mbane, Antti Muuronen, Iina Partanen, Reijo Puranen, Jussi Rautiainen, Janne Rikkonen, Eetu Sahlman ja Tom Vilja.
Pronssiottelu: LEKA - CLUB ATLETICO DE IDOLS   2-0 
Tsempparipelaajat: MARKKU RÄBINÄ, Leka ja TOMI VESANEN, Club Atletico de Idols
Ottelun tuomitsi: Allu Muslimov

Max. 1 rekkaripelaaja / joukkue / kausi.
 
PJ.KOLMONEN VIIKONLOPPU
Finaali: AC HÄRMISTELY - LAHTI SPORT DUDES   15-14 rp. (2-2) 
Tsempparipelaajat: LUCA ESKELINEN, AC Härmistely ja ROLLE TENHO, Lahti Sport Dudes
Ottelun tuomitsi: Allu Muslimov
Mestarijoukkueessa pelasivat: GM Aleksi "se parempi" Lammassaari, Ville Mälkönen, Miika Leinonen, Jesse Tontti, Otso Olonen, Rene Raikaa, Jami Eerola, Verneri Laitiainen, Aapo Huttunen, Janne Suni, Juho Mettälä, Paavo Kivelä, Jesse Lehtinen, Sami Varjovirta, Simo Tuominen, Emil Viikilä, Luca Eskelinen, Eemeli Järvinen, Tiitus Helle, Matias Niuta, Karri Ojala, Elias Kallio, Eetu Häyrinen, Antti Jaatinen ja Rasmus Saari.
Pronssiottelu: SC31 - LEPRECHAUNS   4-1 
Tsempparipelaajat: ALEKSI HAKANEN, SC31 ja TONI LUKKONEN, Leprechauns
Ottelun tuomitsi: Pim Vanhala
 
PJ.NELONEN VIIKONLOPPU
Finaali: FC KOMEET - HIRVEÄT MIEHET   0-6 
Tsempparipelaajat: JUUSO VILANDER, Fc Komeet ja mv. ANTTI KYKKÄNEN, Hirveät Miehet
Ottelun tuomitsi: Allu Muslimov
Mestarijoukkueessa pelasivat: Antti Kykkänen, Janne Nurminen, Aki Köykkä, Juho Talja, Jussi Roine, Lauri Talja, Taneli Okkonen, Joel Talja, Markus Määttä, Jussi Turunen, Lauri Ilola, Akseli Hälinen, Mikko Lietjärvi, Turo Laaksonen, Jami Suksi, Panu Salonen, Teemu Aalto, Stefan Andersen, Jaakko Hanhela, Simo Kokkonen, Antti Mustonen, Joonas Pusila, Antti Ruti, Ville-Pekka Salminen ja Edu Sassila.
Pronssiottelu: JOVIN JELLONAT - FC PELI-KANIT   6-5 rp. (2-2) 
Tsempparipelaajat: AKU SIROLA, Jovin Jellonat ja MIKKO SAKSOLA, Fc Peli-Kanit
Ottelun tuomitsi: Tilu Tilder
Max. 1 rekkaripelaaja / joukkue / koko kausi. 
 
PAPPAYKKÖNEN
Finaali: FC PELURI - FC GOODIES   5-0 
Tsempparipelaajat: TONI LÖYTTYNEN, FC Peluri ja EERO LINTERMO, FC Goodies
Ottelun tuomitsi: Sisu Panttila
Mestarijoukkueessa pelasivat: Fitim Aliu, Mikko Eerola, Jani Joukainen, Toni Kaarela, Antti Kapulainen, Arto Koskinen, Jere Laurila, Toni Löyttynen, Harri Mikkola, Mika Nieminen, Sami Nieminen, Fabio Oula, Vesa Pekkala, TJ Panttila, Lasse Peltonen, Jarno Saarinen, Mirko Saimovaara, Janne Sillgren, Heikki Silvennoinen, Jan Sunden, Mauri Tura, Sälli Varpa ja Markku Vinni.
Pronssiottelu: PALLOHAUET SENIORS - BLACK DEVILS   1-6 
Tsempparipelaajat: ESKO KAIJA, Pallohauet Seniors ja OLLI KAARELA, Black Devils
Ottelun tuomitsi: Rami Kabanen
 
PAPPAKAKKONEN
Finaali: FC LAATUCLUB - KAUKKARI   8-2 
Tsempparipelaajat: JUHA KOSUNEN, Fc Laatuclub ja KAI VAUHKALA, Kaukkari
Ottelun tuomitsi: Mikki Vanninen
Mestarijoukkueessa pelasivat: Mika Martikainen, Jama Pelli, Juha Kosunen, Mikko Rauhala, Esa Skyttä, Sami Motturi, Markus Timonen, Pasi Viljanen, Jarno Pelkonen, Kari Peltola, Petri Kasakkamäki, Vesa Viljanen, Jani Mäkäläinen ja Jakke Häggman.
Pronssiottelu: ASSAN BALL - KING KONGS-60V   3-6 
Tsempparipelaajat: MARK DAVIS, Assan Ball ja PETRI RÄTY, King Kongs-60v
Ottelun tuomitsi: Lappis Riikonen

Alaikäraja 45-v. täyteen vuoden 2023 aikana!
Max. 1 rekkaripelaaja / joukkue / kausi. Wembley -pelit arki-iltaisin.
Pappaliigassa on käytössä ns. lisäpelaajasääntö, eli jos toinen joukkue johtaa viidellä (5) taikka useammalla maalilla, niin vastustaja saa kentälle yhden lisäpelaajan kunnes ero on enää 2 maalia.
 
MIMMIYKKÖNEN
Finaali: FUMI - FC PP   5-4 rp. (1-1) 
Tsempparipelaajat: Mv. EMMI HAKONEN, FuMi ja MAIJA AUTIO, FC PP
Ottelun tuomitsi: Sisu Panttila
Mestarijoukkueessa pelasivat: Jenni Hannula, Riina Rytkönen, Milla Järvinen, Emmi Hakonen, Sannakaisa Marjamäki-Nieminen, Anna Venemies, Hanna Karmala, Tanja Ryhänen, Hanna Tiilikainen, Minna Kiviniemi-Riihinen, Tinja Heinonen, Karoliina Moilanen ja Roosa Rusanen.
Pronssiottelu: FC SOULMATES - FC BULLS   0-1 
Taempparipelaajat: MIRA SVAHN-AIROS, FC Soulmates ja PIIA KOTOLA, FC Bulls
Ottelun tuomitsi: Lippu Tuominen
 
MIMMIKAKKONEN
Finaali: FC X - FC NOLLARYTMI   2-0 
Tsempparipelaajat: JANIKA LEINO, FC X ja TANJA SUHONEN, FC Nollarytmi
Ottelun tuomitsi: Mikki Vanninen
Mestarijoukkueessa pelasivat: Alina Bogdanova, Heini Halonen, Noora Harju, Kati Helakorpi, Juulia Järvelin, Jenni Karetjoki, Senja Kyöstilä, Iita Kettunen, Janika Leino, Janita Mikkanen, Annika Mäkinen, Hanna Mäkinen, Henna Nieminen, Krista Näppä, Riikka Näppä, Julia Tervahartiala, Tanja Wallin ja Outi Julen.
Pronssiottelu: FC STARS - FC SYKE   6-3 
Tsempparipelaajat: MIRKA RATILAINEN, FC Stars ja MICHELLE LINTUNIEMI, FC Syke
Ottelun tuomitsi: Lappis Riikonen