SM-TUPAMÖLKYT KUTSUU
Kaikille avoimet SM-kisat pelataan Energiahallissa Lahessa.
Ohjelmassa ovat vuoden 2020 ja 2021 turnaukset.
- kisapaikan osoite: Ilmarisentie 3 A, 15200 Lahti 
- pelimuotona tupamölkky
- kaksihenkiset joukkueet, ei vaihtopelaajia
- järjestäjien puolesta viralliset pakat ja mölkyt
- oman mölkyn käyttö on sallittu
- osanottomaksu 50 euroa / joukkue
- jos sama joukkue osallistuu molempiin niin yhteensä 80 euroa / joukkue
- tulosta tilisiirto 50 euroa: 50.pdf
- tulosta tilisiirto 80 euroa: 80.pdf
- pelit klo 11 alkaen
- osanoton varmistus kisapaikalla klo 10.00 - 10.30 
- halli on uusiutunut, juomien lisäksi tarjolla esim. panini ja pizzaslice...
- toimivat kahviopalvelut by Reikäpallo Cafe
 
SM-2020 TUPAMÖLKKY 6.11.
1) WOODI
Topi Vihervaara/Timo Kemppi
2) BILLY BOYS, Hämeenkoski
Joosua Hiljanen/Jouni Hiljanen
3) KOUKKUPOLVET, Heinola
Pasi Tervala/Timo Hiltunen
4) VETTYNYT HALKO, Hollola
Ilkka Henrik Horttanainen/Mika Packalen
5) JEGGU, Hollola
Toni Rask/Jarmo Rantanen
6) LAHDEN KORTTELILIIGA MÖLKKYJAOSTO
Mari Haasiatarha/Tipi Tuomola
7) MAESTRO
Jaana Mälkönen/Juhis Mälkönen
8) WESTSTAR
Marko Lusi/Jake Ropponen
9) K&T
Kimmo Leppänen/Tero Nikki
10) ANSA, Hollola
Anniina Oksanen/Sakke Oksanen
11) ÅBO KIKKELS
Miika Sopola/Esa Koponen
12) TEAM TAPPARA
Jouko Kallio/Pauli Kirves
13) OLAHDEN KOPLA
Mooses Myllylä/Petteri Rajanummi
14) KYMIKONNA
Suvi Soini/Joni Eväkoski
15) LUTUPÖKSYT
Antton Soini/Jussi Teivainen
16) PUHISIJAT
Mervi Leskinen/Kaisa Grefberg
B-finaali:
17) ANKKURIT, Alajärvi
Kai Oksa/Mika Pannula
18) HOLA!
Mervi Paajanen/Sari Teivainen
Mukana olivat hyvällä sykkeellä myös:
Liekki Anka, Iitti, Anu Syrjänen/Kari Laitinen
VTR, Juha Moisio/Marko Raisio
Löysät ranteet, Timo Rautavirta/Jani Laakkonen
Liekin Ketut, Iitti, Veikko Ikonen/Taisto Pellikka
Oppipojat, Olli Jokinen/Hannu Laaksonen
TaSe, Taikuri Salonen/St1 Halmi
Tylleröt, Tiina Saavalainen/Tiia Hiljanen
Loki, Raija Soini/Hanna Sjöblom
EST 1, Ragnar Nurmik/Aarne Kauber
Kipeet Ukkelit, JJ Lehto/Sari Kivimäki
Turbomölkky, Tampere, Oskari Mäkeläinen/Joonas Suoveriaho
Isät, Sasu Virtanen/Mika Riekko
Muikku Siat, Parkano, Simi Virtanen/Tuukka Haapanen
Mukana oli 31 joukkuetta.
Katso päivän tulospalaute: 2020tupa.pdf
 
 
SM-2021 TUPAMÖLKKY 7.11.
1) WESTSTAR
Joosua Hiljanen/Jake Ropponen
2) KOUKKUPOLVET, Heinola
Pasi Tervala/Timo Hiltunen
3) WOODI
Topi Vihervaara/Timo Kemppi
4) LIEKIN KETUT, Iitti
Veikko Ikonen/Taisto Pellikka
5) EST1, Viro
Ragnar Nurmik/Aarne Kauber
6) BOSTBOYS, Hollola
Martti Rask/Seppo Virlander
7) JEGGU, Hollola
Toni Rask/Jarmo Rantanen
8) ANSA, Hollola
Anniina Oksanen/Sakke Oksanen
9) KIPEET UKKELIT
Sari Kivimäki/JJ Lehto
10) TEAM TAPPARA
Jouko Kallio/Pauli Kirves
11) OPPIPOJAT, Iitti
Hannu Laaksonen/Olli Jokinen
12) VTR
Marko Raisio/Juha Moisio
13) PELIS, Syrjäkoski
Pekka Pietiläinen/Liisa Kylliö
14) MAESTRO
Jaana Mälkönen/Juhis "Leuhkat eväät" Mälkönen
15) NAUKKU
Antton Soini/Jussi Teivainen
16) KYMINKÄÄLÄISET
Jiri Eväkoski/Japi Eväkoski
B-finaali:
17) LIEKIN ANKA, Iitti 
Anu Syrjänen/Kari Laitinen
18) LAHEN KORTTELILIIGA MÖLKKYJAOSTO
Mari Haasiatarha/Tipi Tuomola
Mukana keilojen kaatotalkoissa olivat myös:
KymiKonna, Suvi Soini/Jonska Eväkoski
OLAhden Kopla, Mooses Myllylä/Badding Rajanummi
K&T (peltihatut), Kimmo Leppänen/Tero Nikki
Åbo kikkels, Miksu Sopola/Esa Koponen
Ankkurit, Alajärvi, Kai Oksa/Mika Pannula
TaSe, Taikuri Salonen/St1 Halmi
Loki, Raija Soini/Mervi Paajanen 
Billys, Hämeenkoski, Tiia Hiljanen/Jouni Hiljanen
Mukana leikissä oli 26 joukkuetta. Turnauksen vanhin pelajaaja oli 80-vuotias ja nuorin 8-vuotias, eli mölkky on todellakin peli meille kaikille...
 
 
ANNA PALAUTETTA
Täytä ja palauta: smpalaute.pdf