SM-HALLIKISAN KÄRKISIJOITUKSET KAUTTA AIKOJEN
 
Tietoja voit täydentää sähköpostilla: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
 
19. SM-halliturnaus 2021, Energiahalli, Lahti
1)
2)
3)
4)
5)
6)
7)
8 )
 
18. SM-halliturnaus 2020, Energiahalli, Lahti
1) MAESTRO, Lahti
Teppo Muhonen, Juhis Mälkönen
2) PAIKAN POIJJAAT, Lahti 
Petri Kollin, Mika Köttö
3) SANDELS, Nastola
Jaska Nirkko, Late Nirkko
4) MÖYSÄN MESUT, Lahti 
Pasi Soikkeli, Harri Voutilainen 
5) EESTI II, Tallinna
Vahur Kölvart, Alger Jöras
6) VEIKO, Lahti 
Veikko Kinnunen, Asko Lallukka 
7) KAAMEET APINAT III, Lahti 
Arttu Ruhanen, Ato Niemi
8) MAXAA, Lahti 
Antti Makkonen, Ari Kittelä
Mukana oli 100 joukkuetta ja otteluita pelattiin yhteensä 344.
 
17. SM-halliturnaus 2019, Energiahalli, Lahti
1) OPPIPOJAT, Iitti/Lahti 
Hannu Laaksonen, Olli Jokinen 
2) KENTLEMANNIT, Lahti 
Antton Soini, Matti Lehtonen 
3) ANSA, Hollola 
Sakari Oksanen, Anniina Oksanen
4) COBRA, Hyvinkää 
Kim Sundström, Mika Packalen 
5) LTP POJJAAT, Lahti 
Petri Kollin, Heimo Kuisma
6) COBRA II, Hyvinkää 
Kai Oksa, Mika Pannula
7) KIPEET UKKELIT, Lahti 
Tipi Tuomola, Joni Tuomola
8) SÄPÄKÄT, Iitti/Lahti 
Anu Syrjänen, Tiina Saavalainen 
Mukana oli 105 joukkuetta, otteluita pelattiin 401.
 

16. SM-halliturnaus 2018, Energiahalli Lahti
1) MK LAHTI
Harry Asp, Jake Ropponen
2) SITI SEKA, Asikkala
Kari Mikkola, Seppo Nieminen 
3) KÖMÖ-03 JuKa, Köyliö
Juho Kivimäki, Kari Kauramaa
4) SANDELS, Nastola
Late Nirkko, Kimmo Nirkko
5) EESTI I, Tallinna 
Märt Niinemägi, Vahur Kölvart
6) MÖYSÄN MESUT, Lahti 
Harri Voutilainen, Jarmo Loikkanen 
7) ALAKOUKKU, Lahti 
Antton Soini, Pauli Kirves
8) HMS AKATEMIA II, Helsinki
Juha Hammaren, Jukka Mäntylä
Kisaan ilmoittautui 100 joukkueitta, joista peleihin osallistui 98.
 
15. SM-halliturnaus 2017, Energiahalli Lahti
1) KONNA & KOUKKU, Lahti/Helsinki
Suvi Soini, Damien Landais
2) KIPEET UKKELIT, Lahti
Joni Tuomola, Tipi Tuomola
3) TENUKEPIT, Lahti
Timo Hiltunen, Matti Lehtonen
4) TOPI JA TOIVOTON, Lahti
Topi Vihervaara, Markku Mäntysalo
5) TEAM TUPPI, Lahti
Veijo Lyyra, Antti Soini
6) WOODI, Lahti 
Harry Asp, Jake Ropponen
7) WOOD PUB, Lahti
Eikka Laaksonen, Ville Petäjämäki
8) EESTI I, Tallinna
Märt Niinemägi, Beto Miljand
Mukana oli 93 joukkuetta, otteluita pelattiin 318.
 
14. SM-halliturnaus 2016, Energiahalli Lahti
1) PACOSIN TOROT, Lahti
Pekka Lintunen, Pili Kirves
2) TESU, Lahti
Suvi Soini, Tero Nikki
3) MÖLKSUCKERS, Lahti
Jaakko Räsänen, Markku Vinni
4) KÖMÖ-03 KS, Köyliö
Kari Kauramaa, Matti Kivimäki
SIJAT 5-8:
TEAM KAATAJAT II, Lahti
Jari Lindström, Sami Sintonen
REGINAN VANGIT, Mahlu
Jouko Moilanen, Veli-Pekka Halmila
JOKLUT, Mahlu
Heikki Pihlainen, Jyrki Harju
TILI, Lahti
Liisa Kylliö, Timo Mäkijärvi
Mukana oli 94 joukkuetta, otteluita pelattiin 388.
 
13. SM-halliturnaus 2015, Energiahalli Lahti
1) PÖRRÖINEN KUKSAUS, Lahti/Hollola
Antton Soini, Kai Oksa
2) SANDELS 65, Nastola
Kimmo Nirkko, Late Nirkko
3) PATTI, Heinola/Lahti
Pasi Tervala, Timo Kemppi
4) JYPPI, Pylkönmäki
Yrjö Soidinmäki, Juhani Vainio
Mukana oli 100 joukkuetta, otteluita pelattiin 442.
 
12. SM-halliturnaus 2014, Energiahalli Lahti
1) KONE EI HYYDY, Lahti
Tero Nikki, Matti "Maski" Lehtonen
2) EESTI I
Märt Niinemägi, Beto Miljand
3) JANETZKI MAJA, Hollola
Mari Haasiatarha, Jari Haasiatarha
4) EESTI II
Aarne Kauber, Vahur Kölvart
Mukaan ilmoittautui 92 joukkuetta, joista osallistui 90.
Otteluita pelattiin yhteensä uljaat 298 (luvusta on poistettu 22 luovutusta).
 
11. SM-halliturnaus 2013, Energiahalli Lahti
1) JANETZKI MAJA, Hollola
Mari Haasiatarha, Jari Haasiatarha 
2) PING PONG, Hollola
Markku Mäntysalo, Jukka Holopainen
3) NASSU AKATEMIA, Lahti
Risto Tuiskula, Raimo Kaulio
4) WOOD PUB II, Lahti
Harry Asp, Jake Ropponen
Mukana oli 120 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 264
 
10. SM-halliturnaus 2012, Energiahalli Lahti
1) VETTYNYT HALKO, Lahti/Hollola
Obi Kaukanen, Ilkka Horttanainen
2) SANDELS, Nastola
Late Nirkko, Kimmo Nirkko
3) EESTI
Märt Niinemägi, Aarne Kauber
4) TERÄSKÄSI, Lahti
Tero Nikki, Antton Soini
Mukana oli 89 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 232.
 
9. SM-halliturnaus 2011, Energiahalli Lahti
1) PULLISTUS II, Hämeenlinna/Järvenpää
Pekka Pesonen, Petri Karihuhta
2) KIVI, Hollola/Lahti
Kimmo Leppänen/Ville Petäjämäki
3) SULKA, Lahti
Tarmo Kohonen, Tomi Helminen
4) KIPEET UKKELIT, Lahti
Tipi Tuomola, Joni Tuomola
Mukana oli 100 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 264.
 
8. SM-halliturnaus 2010, Energiahalli Lahti
1) KEIPEK, Lahti
Keijo Anttiila, Pekka Lintunen
2) EESTI II
Aarne Kauber, Vahur Kölvart
3) KONEMIEHET, Lahti
Tero Nikki, Sami Kallio
4) LAHJATTOMAT, Lahti
Harri Paajanen, Juha Teivainen
Mukana oli 90 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 212.
 
7. SM-halliturnaus 2009, Energiahalli Lahti
1) JUMA, Lahti/Hollola
Juha Keinonen, Markku Mäntysalo
2) RÖÖPERIN PALIKAT JUJU, Helsinki
Juha Hammaren, Jukka Mäntylä
3) HIIVOLAN HIIHTOVEIKOT II, Riihimäki
Antti Laine, Jarkko Leskinen
4) PÖLJÄT I, Nastola
Seppo Kaapro, Kimmo Helminen
Mukana oli 80 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 224.
 
6. SM-halliturnaus 2008, Energiahalli Lahti
1) KIPEET UKKELIT, Lahti
Tipi Tuomola, Joni Tuomola
2) SANDELS III, Nastola
Jaska Nirkko, Late Nirkko
3) OLDI I, Lahti
Jore Saksola, Pekka Kolu
4) SPORTTI-MAKE Hollola/Lahti
Markku Mäntysalo, Juha Keinonen
Mukana oli 80 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 160.
 
5. SM-halliturnaus 2007, Energiahalli Lahti
1) MAXAA, Lahti
Veli-Matti Makkonen, Ari Kittelä
2) PHV SAKO, Lahti
Tapio Sappinen, Timo Hiltunen
3) PIRTTI II, Hollola
Leena Jantunen, Tommi Jantunen
4) TÄYDELLINEN RAJOITUS, Hauho
Juha Kokkala, Janne Kokkala
Mukana oli 70 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 174.
 
4. SM-halliturnaus 2006, Energiahalli Lahti
1) POKAALIT PIRTTIIN, Hollola
Leena Jantunen, Tommi Jantunen
2) PIRTIN JK, Hollola
Jarmo Kuusela, Janne Kuusela
3) PULLISTUS I, Hyvinkää
Timo Nukari, Juhani Suvanto
4) JANNUT, Mäntsälä
Jouko Saksa, Ari Vettenranta
Mukana oli 60 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä ?
 
3. SM-halliturnaus 2005, Energiahalli Lahti
1) TEAM SS II, Lahti
Jani Hälinen, Sami Kallio
2) TEAM SS I, Lahti
Jukka Holopainen, Heikki Savolainen
3) KEIPEK, Lahti
Keijo Anttila, Pekka Lintunen
4) NISSEN MÖLKKY, Lahti
Tomi Helminen, Timo Helminen
Mukana oli 34 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä ?
 
2. SM-halliturnaus 2004, Energiahalli Lahti
1) NISSEN MÖLKKY, Lahti
Timo Helminen, Tomi Helminen
2) TEAM SS, Lahti
Jukka Holopainen, Heikki Savolainen, Sami Kallio
3) PIKARIN KAATAJAT, Lahti
Ari Kittelä, Veli-Matti Makkonen
4) HÄRKÄVESIVEHMAAN PULLISTUS, Hyvinkää
Juhani Suvanto, Petri Karihuhta, Kari Päärilä
Mukaan oli 28 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 116.
 
1. SM-halliturnaus 8.3.2003 klo 20-, Energiahalli Lahti
1) MASA & TOMPPA, Lahti
Maski Lehtonen,Tomppa Sairomaa
2) GRAND SLAM, Lahti
Petri Kuopiola, Kalevi N mi
3) TEAM SS, Lahti
Jukka Holopainen, Heikki Savolainen
4) ?
Mukana oli ? joukkuetta.
Otteluita pelattiin yhteensä ?
Turnaus pelattiin yöllä.