Lentopallon otteluohjelma

vk44
Ti 31.10.23 Jalo
 11 20:00 Kimmo Volley - Jäätävä Käsi 

Ke 01.11.23 Jalo
 12 20:00 Jalkarannan Ns. - Mukkulan Riento 

Su 05.11.23 Herralan koulu
 10 17:30 Herralan Hukat - Sunny Volley 

Su 05.11.23 Asikkalan liikuntahalli
 9 18:30 Asikkalan Raikas - Kestis 


vk45
Ma 06.11.23 Pennalan koulu
 6 18:30 Jäätävä Käsi - Jalkarannan Ns. 

Pe 10.11.23 Erstan koulu
 5 19:00 Mukkulan Riento - Asikkalan Raikas  

La 11.11.23 Pyhäniemen koulu
 8 15:00 Kestis - Herralan Hukat 

Su 12.11.23 Onni
 7 13:00 Sunny Volley - Kimmo Volley

 
vk46
Ti 14.11.23 Jalo
 2 20:00 Kimmo Volley - Kestis 

Ke 15.11.23 Jalo
 3 20:00 Jalkarannan Ns. - Sunny Volley  

Pe 17.11.23 Erstan koulu
 4 19:00 Mukkulan Riento - Jäätävä Käsi 

Su 19.11.23 Herralan koulu
 1 17:30 Herralan Hukat - Asikkalan Raikas

 
vk47 
La 25.11.23 Pyhäniemen koulu
 27 15:00 Kestis - Jalkarannan Ns. 

Su 26.11.23 Onni
 26 13:00 Sunny Volley - Mukkulan Riento 

Su 26.11.23 Herralan koulu
 28 17:30 Herralan Hukat - Kimmo Volley 

Su 26.11.23 Asikkalan liikuntahalli
 25 18:30 Asikkalan Raikas - Jäätävä Käsi

 
vk48
Ma 27.11.23 Pennalan koulu
 24 18:30 Jäätävä Käsi - Sunny Volley 

Ti 28.11.23 Jalo
 21 20:00 Kimmo Volley - Asikkalan Raikas  

Ke 29.11.23 Jalo
 22 20:00 Jalkarannan Ns. - Herralan Hukat 

Pe 01.12.23 Erstan koulu
 23 19:00 Mukkulan Riento - Kestis

 
vk49
Ti 05.12.23 Jalo
 16 20:00 Kimmo Volley - Jalkarannan Ns. 

La 09.12.23 Pyhäniemen koulu
 14 15:00 Kestis - Jäätävä Käsi  

Su 10.12.23 Onni
 13 13:00 Sunny Volley - Asikkalan Raikas 

Su 10.12.23 Herralan koulu
 15 17:30 Herralan Hukat - Mukkulan Riento

 
vk50
Ma 11.12.23 Pennalan koulu
 19 18:30 Jäätävä Käsi - Herralan Hukat 

Pe 15.12.23 Erstan koulu
 18 19:00 Mukkulan Riento - Kimmo Volley  

Su 17.12.23 Onni
 20 13:00 Sunny Volley - Kestis 

Su 17.12.23 Asikkalan liikuntahalli
 17 18:30 Asikkalan Raikas - Jalkarannan Ns.

 
vk2
Ti 09.01.24 Jalo
 46 20:00 Kimmo Volley - Mukkulan Riento 

Ke 10.01.24 Jalo
 45 20:00 Jalkarannan Ns. - Asikkalan Raikas  

La 13.01.24 Pyhäniemen koulu
 48 15:00 Kestis - Sunny Volley

Su 14.01.24 Herralan koulu
 47 17:30 Herralan Hukat - Jäätävä Käsi 


vk3
Ma 15.01.24 Pennalan koulu
 39 18:30 Jäätävä Käsi - Kimmo Volley 

Pe 19.01.24 Erstan koulu
 40 19:00 Mukkulan Riento - Jalkarannan Ns.  

La 20.01.24 Pyhäniemen koulu
 37 15:00 Kestis - Asikkalan Raikas 

Su 21.01.24 Onni
 38 13:00 Sunny Volley - Herralan Hukat 


vk4
Ti 23.01.24 Jalo
 35 20:00 Kimmo Volley - Sunny Volley 

Ke 24.01.24 Jalo
 34 20:00 Jalkarannan Ns. - Jäätävä Käsi  

Su 28.01.24 Herralan koulu
 36 17:30 Herralan Hukat - Kestis 

Su 28.01.24 Asikkalan liikuntahalli
 33 18:30 Asikkalan Raikas - Mukkulan Riento

 
vk5
Ma 29.01.24 Pennalan koulu
 32 18:30 Jäätävä Käsi - Mukkulan Riento 

La 03.02.24 Pyhäniemen koulu
 30 15:00 Kestis - Kimmo Volley  

Su 04.02.24 Onni
 31 13:00 Sunny Volley - Jalkarannan Ns. 

Su 04.02.24 Asikkalan liikuntahalli
 29 18:30 Asikkalan Raikas - Herralan Hukat

 
vk6
Ma 05.02.24 Pennalan koulu
 53 18:30 Jäätävä Käsi - Asikkalan Raikas 

Ti 06.02.24 Jalo
 56 20:00 Kimmo Volley - Herralan Hukat  

Ke 07.02.24 Jalo
 55 20:00 Jalkarannan Ns. - Kestis 

Pe 09.02.24 Erstan koulu
 54 19:00 Mukkulan Riento - Sunny Volley 


vk7
La 17.02.24 Pyhäniemen koulu
 51 15:00 Kestis - Mukkulan Riento 

Su 18.02.24 Onni
 52 13:00 Sunny Volley - Jäätävä Käsi  

Su 18.02.24 Herralan koulu
 50 17:30 Herralan Hukat - Jalkarannan Ns. 

Su 18.02.24 Asikkalan liikuntahalli
 49 18:30 Asikkalan Raikas - Kimmo Volley

 

vk8
Ma 19.02.24 Pennalan koulu
 42 18:30 Jäätävä Käsi - Kestis

Ke 21.02.24 Jalo
 44 20:00 Jalkarannan Ns. - Kimmo Volley  

Pe 23.02.24 Erstan koulu
 43 19:00 Mukkulan Riento - Herralan Hukat 

Su 25.02.24 Asikkalan liikuntahalli
 41 18:30 Asikkalan Raikas - Sunny Volley 


Huomioikaa, että välierät 1.-4. ja 2.-3. on pelattava ehdottomasti vk 10 (4.-10.3.2024) aikana ilmoittautumisen yhteydessä kerrotulla vuorolla!

Päijät-Häme Liiga välierä 1.-4. vk 10
Ma 4.3. klo 18.30 Pennalan koulu

 57 Jäätävä Käsi - Mukkulan Riento 


Päijät-Häme Liiga välierä 2.-3. vk 10
La 9.3. klo 15.00 Pyhäniemen koulu

 58 Kestis - Herralan Hukat 

 

Finaalipäivä  la 16.3.2024.

Pronssiottelu klo 11:00

Finaali klo 13:30

Pelipaikka: Koulutuskeskus Salpaus (liikuntasali), Vipusenkatu 5 Lahti


PHL pronssi 16.3.2024
 59 11:00 ott.57 häv - ott.58 häv 


PHL finaali 16.3.2024
 60 13:30 ott.57 voit - ott.58 voit