Mölkyn turnaustulokset

Urhean mölkkykauden 2024 aikana olemme pelanneet värikkääseen lajihistoriaan mm. seuraavat tapahtumat:

Yleisen urheilukäytännön mukaan tuloksiin kirjataan vain joukkueen kotipaikka, ei välttämättä joukkueen kaikkien pelaajien kotipaikkaa.

Katso vuoden 2021 tulossato: mölkky2021.tul
Katso vuoden 2022 tulossato: mölkky2022.tul
Katso vuoden 2023 tulossato: mölkky2023.tul (ei valmis)

Voit lähettää tuloksia sähköpostilla: toimisto(ät)kortteliliiga.net
tai: jake.ropponen(ät)gmail.com

HAASTEOTTELU 19.6.
Kisapuisto, Lahti. Lopputulos 14-13 (-)
1) Liitomölkkyklupi:
Kapteeni Irwin Salmensuo, Miksu "Ratkaisija" Sopola, Juhis Mälkönen, Taikuri Salonen, Harry Asp, Jäykkäkäsi- Jake Ropponen, Olppi Pitkälä, Maski Lehtonen, JJ Lehto, Kiku Kinnunen, Oippa Tammi ja Memmu Salonen.
2) Muu Maailma:
Kapteenitar Jaana Mälkönen, Tessi Tervala, Make Vinni, Juhani Tojkander, Markku Rytkölä, Harri Helminen, Harri Rimpilä, Kari Mikkola, Jukka Reinamo, Aaro Ollikainen, Timo Mäkijärvi ja Sari Kivimäki.
Järjestää MK Lahti ry.

3. MAUGES OPEN
Saint-Macaire-en-Mauges, Ranska.
1) FINS LANDAI
Sebastien Og/Noah Colin
2) LEIKKITORNI
Rmin Mao/Geoffrey Dobigny
3) MURTUNEET KÄDET
Stephane Eveno/Bruno Boulay
Järjesti Mölkky Mauges
Tulostettu fb:n kääntäjän kautta...

17. DEUTSCHEN MÖLKKY MEISTERSCHAFT 14.-16.6.
Erlange.
1) Croix de Lorrainen, Ranska
2) Les crevettes du MCM, Ranska
3) HMS Paris Travellling Mölkky, Suomi/Ranska
Antoine Brisacier/Sami Boman/Daniel Boman
Mukana oli 72 joukkuetta.
Järjesti Nurnbergin Pölkkyveikot

1. SAAREMAA OPEN 15.6.
Kaubi kylän puisto, Saaremaa, Viro.
1) DAGÖSTARS
Virgo Kattel/Hanno Voole
2) KAUBI -TEAM
Tanel Raamat/Jaanus Raamat
3) DAGÖ
Ruudi Väärtnòu/Urmas Mikk
4) SAUNAVILLU LTD
Villem Reitalu/Valeri Filipenko
Mukana oli 16 joukkuetta.
Järjesti SK Kaarma

RISTIINA MÖLKKY 15.6.
Rantatori, Ristiina
1) JP, Lahti/Heinola
Jake Ropponen/PasiTervala
2) HURU UKOT, Joroinen
Ari Tolvanen/Tapio Tuovinen
3) MULLIKÄNS, Ristiina
Aleksi Korhonen/Miika Kokkonen
4) JALLU FANIT, Joroinen
Veli Pulliainen/Esko Puustinen
5) OHIHEITTO, Ristiina
Panu Puhakka/Eetu Ripatti
6) TAPE, Kuomionkoski
Tapani Turkki/Pentti Peltonen
7) XHAMSTERS, Ristiina
Mika Härkänen/Miika Partti
8) KIPEET UKKELIT, Lahti
Tipi Tuomola/Joni Tuomola
9) MIRAMAX, Ristiina
Mari Härkänen/Mia Koskimäki
10) PUUMALAN VIKA, Puumala
Ville Myllylä/Katja Narinen
11) TURHAT, Kotka/Ristiina
Kari "Nukke" Nieminen/Markus Erkko
12) YÖVEDEN NEIDOT, Mikkeli/Hyvinkää
Päivi Iivanainen/Anna Rinne
13) MÖLKYTTÄJÄT, Mikkeli
Leo Iivanainen/Iida Iivanainen
14) BEAST, Mikkeli/Hyvinkää
Kai Iivanainen/Teemu Rinne
15) A24, Mikkeli/Suomenniemi
Jussi Sokura/Jyrki Väänänen
Liitomölkkypinssi: Mia Koskimäki.
Järjestivät yhteistyössä Trampbikers Ristiina ja MK Lahti.

SM-NELURI 9.6.
Launeen Sirkus Areena, Lahti.
1) SUPERNOVAS, Lahti
Niko Mäenrinne/Timo Mutikainen/Antti Aholainen/Jarko Ahokas
2) DYNAMO MAHLU, Mahlu
Veli-Matti Halmila/Heli Soidinmäki/Yrjö Soidinmäki/Jyrki "Jysy" Harju
3) TEAM LOKKI, Hollola
Jari Haasiatarha/Jaakko Räsänen/Joonas Hiljanen/Marko Lusi
4) KAAMEET APINAT, Heinola
Atte Niemi/Ville Tähkänen/Teemu Tiainen/Arttu Ruhanen
5) MC PELURI, Lahti 
Markku Vinni/Hannu Laaksonen/Kai Oksa/Petri Mustonen
6) JÄTKÄT, Mäntsälä/Kärkölä/Lahti 
Ari Vettenranta/Jari Eronen/Antti "Tuppi" Soini/Jari "Kiku" Kinnunen
7) HMS TERASSIMÖLKKY, Helsinki
Antti Hautapakka/Toni "Tontsa" Laakso/Jouni Nieminen/Jari Peltola
8 ) LASVEL, Lahti 
Aija Hyttinen/Risto Niemi/Voitto Törnvall/Petri Ahtola
9) EH, Lahti 
Timo Hiltunen/Harry Asp/Timo Kemppi/Jake Ropponen
10) EL SOL BRILLA, Fuengirola
Jari Kaipiainen/Janne Lintunen/Harri Rimpilä/Raimo  Kangastie
11) HÖLKYN MÖLKYN, Porvoo, Sipoo, Helsinki, Lahti
Elvis Aug/Niko Anteroinen/Konsta Rasimus/Patrik Grefberg
12) TAMMELAN PAPAT JA MAMMA, Tammela
Tarja Id/Mauri Id/Antti Kujanpää/Hannu Mansikkamäki
13) LIEKIN FARMI, Iitti
Markku Rytkölä/Ville Petäjämäki/Juhani Tojkander/Jouni Hiljanen
14) YKK, Lahti
Seppo Rissanen/Kauko Turunen/Pasi Turunen/Timo Mäkijärvi
15) KARTANON MÖLKKY, Hollola
Ylp Timo "Tango" Kari/Juha Stenberg/Eero Mäkinen/Jani Bebek
16) KARHUMÖLKKY NELURI, Pori 
Juha Jansson/Jouko Patola/Tauno Toukola/Jarno Blomster
Kunniamaininta kisan parhaasta joukkueasusta:
HouHou 4 Orivesi
Harri Lintunen/Arla Vuorinen/Petri Sandholm/Elina Lemmetty.
Liitomölkkypinssisuoritukset:
Antti Hautapakka ja Antti Aholainen.
Mukana oli loppupelissä 68 joukkuetta, mukaan ilmoittautui 70 joukkuetta.
Otteluita pelattiin yhteensä 329.

SM-DUPPELI 8.6.
Launeen Sirkus Areena, Lahti
1) TERASSIMÖLKKY PUHEENJOHTAJAT, Helsinki/Kärkölä
Antti Hautapakka/Jari "Erppa" Eronen
2) KARHUMÖLKKY TAJU, Pori
Taito Tommila/Juha Jansson
3) SEPÄT, Mäntsälä/Alajärvi
Ari Vettenranta/Kai "Kuksa" Oksa
4) EH, Lahti
Timo Hiltunen/Harry Asp
5) MAESTRO, Lahti
Petteri Rajanummi/Teppo Muhonen
6) NOLLATOLERANSSI, Lahti 
Mika Kyyhkynen/Markku Vinni
7) HMS HYVÄ, Vantaa/Helsinki
Toni Laakso/Tuomas "Kapu" Harju
8 ) VIRKISTÄYTYJÄT, Hyvinkää/Hämeenkoski
Mika Packalen/Joosua Hiljanen
9) ENERGIAHALLI, Lahti
Timo Kemppi/Jake Ropponen
10) KONNA&KOUKKU
Suvi Soini/Sakari Yrjänheikki
11) TRALLAL LAA, Hollola/Lahti
Ilkka Henrik Horttanainen/Harri Helminen
12) KYMILÄISET JOTI, Kotka
Joni Eväkoski/Marko Timonen
13) HURJAT, Mahlu
Raimo Autio/Veikko Kankaanpää
14) MAUSTEPOJAT, Mahlu 
Jouko Moilanen/Hannu Jakoaho
15) YAWNUNG YAKS, Lahti
Vesa Raisio/Timo Mutikainen
16) KALIKAN KAATAJAT, Mahlu 
Jari Rajala/Reijo Harjula
Liitomölkkypinssisuoritukset:
Janne "Lipsauttaja" Lintunen, Jari Kaipiainen, Kimmo Leppänen ja Max "Moukarikäsi" Makkonen.
Mukana oli loppupelissä 137 joukkuetta, ilmoittautui 140.
Otteluita pelattiin yhteensä 605.
Kisan järjestivät MK Lahti ry ja Suomen Mölkkyliitto.

TALLINNA OPEN 1.6.
Katriorgin puisto, Tallinna.
1) Kai Oksa/Jukka Reinamo
2) Antton Soini/Matti Lehtonen
3) Tónu Juhkam/Andres Vares
B-finaali:
Voittajat: Jari Kaipiainen/Harri Rimpilä
Kisan järjesti Eestin Mölkkyliitto, mukana oli 43 pelaajaa.

SM-SINGELI 25.5.
Ruonalan kenttä, Kotka.
1) Petteri Rajanummi, Maestro, Lahti 
2) Toni Laakso, HMS, Helsinki
3) Harry Asp, EH, Lahti 
4) Joni Eväkoski, Kymiläiset, Kotka
5) Kai Oksa, Alajärvi
6) Leo Vanhanen, Espoo
7) Marko Lusi, Team Lokki, Hollola
8) Taito Tommila, Karhumälkky, Pori
Mukana oli 100 heittäjää.
Järjestelyistä vastasi Kymiläiset/Kaakon Sähly.

SENIORIMÖLKKY 9.5.
Kisapuisto, Lahti 
1) Harri Helminen
2) Risto Niemi
3) Maski Lehtonen
4) Irwin Salmensuo
5) JJ Lehto
6) Jaana Mälkönen
7) Auvo Rahkola
8) Markku Vinni
Mukana oli 34 pelaajaa.
Kisan järjesti Kortteliliigan mölkkyjaosto.

NICE MÖLKKY 8.5.
Kisapuisto Lahti.
1) NICE
Sari Kivimäki/Jaana Mälkönen
2) GOOTIT
Mervi Paajanen/Sari Teivainen
3) SISKOT
Mervi Leskinen/Kaisa Grefberg
4) HURMAAVAT KIMALAISET
Tiina Nurminen/Johanna Meriläinen
Mukana oli 8 joukkuetta. Järjestelyistä vastasi Kortteliliigan mölkkyjaoston harrasmiesklupi.

AVAUSTURNAUS 4.5.
Kisapuisto, Lahti.
1) ENERGIAHALLI, Lahti 
Harry Asp/Jake Ropponen
2) MUSTASURMA, Hollola
Anniina Oksanen/Sakke Oksanen
3) TEAM LOKKI, Lahti 
Miksu Sopola/Harri Helminen
4) JEGGU, Hollola
Toni Rask/Seppo Virlander
5) MC PELURI, Lahti 
Kai Oksa/Petri Mustonen
6) MEGALEKA, Lahti 
Antton Soini/Sakari Yrjänheikki
7) PEEAA, Lahti 
Petri Ahtola/Pia Ahtola
8) MAXAA, Lahti 
Max Makkonen/Aade Kittelä
9) TAPPARA, Lahti 
Erkki Hirvonen/Pultsu Kallio 
10) EH, Lahti 
Timo Hiltunen/Tili Kemppi
11) KONNAT, Lahti 
Suvi Soini/Mertsi Paajanen
12) SORSILLA YÖHÖN, Lahti 
JJ Lehto/Teitsi Teivainen
13) VILLIT NUORUKAISET, Lahti 
Maski Lehtonen/Ato Niemi
14) AULI, Lahti 
Auvo Rahkola/Lissu Kylliö
15) TAPPARA II, Lahti 
Pietu Ranta/Esa Kivinen
16) MC PELURI II, Lahti 
Make Vinni/Hannu Laaksonen
B-finaali:
17) MAESTRO, Lahti 
Petteri Rajanummi/Teppo Muhonen
18) RIDIS, Hyvinkää
Jukka Reinamo/Juhani Suvanto
Liitomölkkypinssit;
Oiva Tammi
Marku Hänninen
Juhani Suvanto
Jari Tuovinen
Aade Kittelä
Mukana oli 28 joukkuetta, otteluita pelattiin yhteensä 111.
Tulospalvelu: HArolds Softhouse
Järjesti: EH

COSTA DEL SOL OPEN TRIPPELI 14.4.
Pargue El Esparragal, Mijas.
1) EL SOL BRILLA, Esp/Fin
Pauli Kirves/Janne Lintunen/Kim Sundström
2) THE CIRCUS, Fin
Ilkka Horttanainen/Juha Teivainen/Aade Kittelä
3) TRE TROCADEROS, Fin
Hannu Laaksonen/Kai Oksa/Mika Packalen
4) MIROMESNIL, Fra
Bruno Regail/Aurdey Meriochaud/?
Mukana oli 32 joukkuetta.

COSTA DEL SOL OPEN DUPPELI 13.4.
Pargue El Esparragal, Mijas.
1) OLD SNAKES, Fin
Mika Packalen/Kim Sundström
2) TTK. COM, Esp
Harri Rimpilä/Jarkko Kaitokari
3) KAISA, Fin
Kai Oksa/Sari Pohjalainen
4) MIROMESNIL, Fra
Bruno Regail/Audrey Meriochaud
Mukana oli 46 joukkuetta.

KOTKA CUP 6.4.
Kotkan hiekkapohjaisessa hallissa.
1) KYMILÄISET JOJA, Kotka
Joni Eväkoski/Jarzu Tuovinen
2) RINKI, Kouvola
Simo Pekkanen/Helge
3) KYMILÄISTEN RUONALAISET, Kotka
Jouni Volanen/Marko Timonen
4) PELICANS, Lahti 
JJ Lehto/Sari Kivimäki
5) PYSTÄRI, Kotka
Asko "Pystäri" Timonen/Ilkka Lassila
6) KYMILÄISTEN JUTI, Kotka
Juhani Hannula/T-P Eväkoski
7) PÄSSINWAARAN HUTI 13
Jani Rontti/Katriina Aresalo-Rontti
8) TEAM RYHMÄ, Kotka
Atte Cande/Rami Laitinen
Kisailun organisoi Kymiläiset.

ENERGIAHALLISARJA 2023-2024
Energiahalli, Lahti.
YKKÖNEN
1) LASVEL
2) LIEKIN FARMI, Iitti 
3) EH
4) MAESTRO
Mestarijoukkue Lasvel: Petri Ahtola/Risto Niemi/Aija Hyttinen/Voitto Törnvall
KAKKONEN
1) FELLMANNINPUISTON REIPAS
2) LASVEL FARMI
3) YKK
4) TEAM KAATAJAT
Mestarijoukkue Fellmanninpuiston Reipas: Mari Sormula/Aade Kittelä/Ninni Tilder/Jouni Väisänen/Janina Tilder/Jari Nieminen/Aleksi Junden.
Energiahallin sarjoihin osallistui yhteensä 22 joukkuetta ja otteluita pelattiin yhteensä 102.

MIKSU CUP 30.3.
Muurainkadun luomuhiekalla.
1) Marko Lusi/Miksu Sopola
2) Sir Ile Horttanainen/Hra Teitsi Teivainen
3) Pete Mustonen/Make Vinni
4) Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen

TIPUMÖLKKY 29.3.
Energiahallli, Lahti.
Turnaus pelattiin jumiormölkyillä.
1) JUNIORIT, Lahti 
Irwin Salmensuo/Rame Rantanen
2) ARMI&DANNY, Hämeenkoski
Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen
3) EH, Lahti 
Timo "Mulla on kiire saunaan" Hiltunen/Harry Asp
4) TURBOT, Lahti 
Seppo Rissanen/Kauko Turunen
5) AIRISTO, Lahti
Aija Hyttinen/Risto Niemi
6) PÄÄMINISTERIT, Lahti 
Miksu Sopola/Esa Koponen
7) SITI, Asikkala
Matti Mikkola/Kari Mikkola
8) PATTI, Heinola
Pasi Tervala/Timo U. Kemppi
9) MIMMIT, Lahti
Möke Leskinen/Lady X/Lady A
10) TAIKURIT, Lahti 
Taikuri Salonen/Seppo "St1" Halmi
Suoritetussa arvonnassa pääsiäisen yllätysämpärin voitti Lady X.

KORTTELILIIGAN MUURAINHALLISARJA 2023-2024
Muurainkadun hallin luomuhiekalla 23.3.
Ykkönen:
1) EH
Timo Hiltunen/Timo Kemppi/Harry Asp/Jake Ropponen
2) MAESTRO
Jaana Mälkönen/Juhis Mälkönen/Petteri Rajanummi/Teppo Muhonen
3) TEAM LOKKI
Tiina Saavalainen/Jari Haasiatarha/Pauli Kirves/Miksu Sopola/Marko Lusi
4) BILLY BOYS
Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen/Jouni Hiljanen/Mika Kyyhkynen
Kakkonen:
1) MUSTA SURMA
Anniina Oksanen/Sakke Oksanen/Tommi "Lola" Laurila/Mikko Heimola
2) SITI
Kari Mikkola/Oiva Tammi/Matti Mikkola/Raaka-Rami
3) LAHDEN KATTOHUOLTO
Kiku Kinnunen/Olppi Pitkälä/Tero Mäkinen/Pasi Welin
4) KARTANON MÖLKKY
Yltp Timo "Tango" Kari/Pekka Markkanen/Juha Stenberg/Eero Mäkinen
Sarjaan osallistui kahdella tasolla yhteensä 23 joukkuetta, jotka pelasivat yhteensä uljaat 414 ottelua.
Järjestelyistä vastasi Lahden Kortteliliigan mölkkyjaosto.

RUOTSIN AVOIN HALLIMESTARUUSKISA 23.3.
Lillehallen Södertälje.
1) TEAM ANKKURIT, Suomi
Mika Packalen/Kai Oksa/Sari Pohjalainen/Kim Sundström
2) RIDER PURPLE, Swe
3) PAINTER´S MAITOYHTIÖ
Mukana oli 13 joukkuetta.
Järjesti Södertälje Mölkky Sälskap.

MUNAMÖLKKY 23.3.
Mahlun nuorisoseuran talo.
1) VAUHTIMIMMIT
Marja-Liisa Löytöjärvi/Helena Salokivi
2) SERKUT
Jari Rajala/Yrjö Soidinmäki
3) MAUSTEPOJAT
Hannu Jakoaho/Jouko Moilanen
4) SOKERI & PIPPURI
Riitta Rinneaho/Asko Rinneaho
Järjesti Mahlun Mölkkääjät

TTMK 16.3.
Energiahalli, Lahti
1) ENERGIAHALLI
Irwin Salmensuo/Harry Asp
2) MÖLKKYVEIKOT, Hämeenkoski
Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen
3) SUUNTOVELJET KANGASLAMPI-SAVONLINNA REITILTÄ
Äpi "Rasti" Loikkanen/Markku "Suunto" Vinni
4) EH
Timo Hiltunen/Tili Kemppi
Järjesti EH.

MÖLKKYTURNAUS 16.5.
Muurainkadun halli, Lahti
1) Ile Horttanainen/Saku Yrjänheikki
2) Timo Kari/kaveri
3) Sari Pohjalainen/Kai Oksa

KÖYLIÖN HALLISARJA 2023-2024
1) KALISTAJAT
Jarmo Kulmala/Pekka Nurminen/Jouni Marttila/Pertti Susi
2) MÖLKKYVEIKOT
Kari Kauramaa/Outi Puisto/Matti Kivimäki
3) HTM
Matti Kallio/Harri Välimaa/Tapani Laine
4) VEHMASTO
Seija Lehto/Jukka Setänen/Heikki Vännilä/Riitta Vännilä
Järjesti Köyliim Mölkky.


EM-HALLIKISA 2.-3.3.
Saint Amand Les Eaux, Ranska.
1) LOBE STARS, Tsekki
2) LES CLAQUETTES CHAUSSETTES, Mölkky Mauges, Ranska
3) FANTASTIC FOUR, Le Baton Mouche, Ranska
4) LES SPAMMEURS, Ranska
5) SEMTAMTUK, Tsekki
6) CALVADOS MÖLKKY CLUB, Ranska
7) MOLGUY I, Ranska
8) AVM I, Ranska
27) TERASSITUPPI, Suomi
45) KIMMON KIMULIT, Suomi
Mukana oli 64 joukkuetta,14 eri maasta.
Kisan järjestivät Club Eud`Mölkky ja Ranskan Mölkkyliitto.

NATIONS CUP 2.3.
Sait Amand Les Eaux, Ranska:
1) RANSKA
2) TSEKKI
3) ESPANJA
4) SLOVAKIA
Sijat 5-8:
SUOMI
Suvi Soini/Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen
Mukana oli 14 maata.
Kisan järjesti IMO.

XVII TAMMI-CUP 2.3.
Köyliö.
1) HARJAVALLAN HAKA
Kari Henttinen/Tero Joutsijoki
2) MASTAP
Martti Aronen/Tapani Ketola
3) KARHUMÄLKKY KAMUT
Taito Tommila/Juha Jansson
Järjesti Köyliim Mölkky.

PISTEBOOGIE 24.2.
Energiahalli, Lahti.
1) KARHUMÖLKKY, Pori
Taito Tommila/Jouko Patola
2) ENERGIAHALLI, Lahti
Tili Kemppi/Jake Ropponen
3) EH, Lahti 
Timo Hiltunen/Harry Asp
4) SISÄMINISTERIT, Lahti 
Miksu Sopola/Irwin Salmensuo
5) YKK, Lahti 
Timo Mäkijärvi/Seppo Rissanen
6) KAATO, Heinola
Pekka Pietiläinen/Kari Järvinen
7) SITI, Asikkala
Kari Mikkola/Matti Mikkola
Järjesti EH.

LAISTOMÖLKKY 17.2.
Mahlun nuorisisoseuran talo.
1) Timattiset Rossit
2) Kalikan Kaatajat
3) Köpöt
4) Jurjat
Järjesti Mahlun mölkkääjät.

SM-HALLIMÖLKKY 3.-4.2.
Energiahalli, Lahti.
1) BILLY BOYS, Hämeenkoski
Joosua Hiljanen/Jaska Nirkko
2) KYMILÄISET, Kotka
Marko Timonen/Joni Eväkoski
3) HMS LITTLE PERKKAA, Helsinki
Reet Kolkkanen/Reijo Kolkkanen
4) TIMANTTISET ROSSIT, The Mahlu City
Veli-Pekka Halmila/Esa Oikari
5) KOUKKUPOLVET, Heinola
Pasi Tervala/Jukka Reinamo
6) HMS TERASSIMÖLKKY, Helsinki
Jouni Nieminen/Jari Peltola
7) LIEKIN PAPAT, Iitti
Markku Rytkölä/Juhani Tojkander
8) SELVÄ JA SAVUTON, Lahti 
Mika Kyyhkynen/Jaakko Räsänen
Mukana oli 90 joukkuetta, jotka pelasivat yhteensä 362 ottelua.
Kisailun järjesti Lahden Kortteliliigan mölkkyjaosto.

DÄNG DÄNG SINGELIDUPPELI 27.1.
Energiahalli, Lahti.
Mukana 16 pelaajaa, pelattiin kaksi alkulohkoa (2 erää/ottelu), joiden tulosten perusteella pelaajat jakautuivat joukkueiksi välieriin ja sijoitusotteluihin (parasviidestä). Kaikki pelasivat 9 ottelua.
1) Kai Oksa/Harry Asp
2) Markku Vinni/Jake Ropponen
3) Timo Hiltunen/Sir Ile
4) Tiia Hiljanen/Jaakko Räsänen
B-finaali:
5) Joosua Hiljanen/Taikuri Salonen
6) Harri Helminen/Pekka Pietiläinen
7) Rame Rantanen/Timo Mäkijärvi
8) Oiva Tammi/Esa Koponen
Muistoihin jäivät esim. Pumpulikäsi ja Hymyilevä Höyrymakkara-Heittäjä.
Turnauksen järjesti EH.

MÖKE TURNAUS 6.1.2014
Muurainkadun halli, Lahti.
Turnaus vietiin läpi "mökesäännöillä".
A:
1) Pultsu/Esa
2) Erkki/Jari
3) Miksu/Tiia
4) Sami/Tiina
B:
1) Hjallis/Joosua
Turnauksen järjesti Mervi "Möke" Leskinen.